2016 v MGM COMPRO

Než přejdeme k rekapitulacím, dovolte nám popřát Vám šťastný nový rok a také Vám poděkovat za podporu v roce 2016. Nemůžeme se dočkat, až Vám budeme moci přinášet novinky z roku 2017, předtím nám ale dovolte zhodnotit rok uplynulý.

AERO Friedrichshafen

V roce 2016 jsme se zúčastnili prestižního veletrhu na kterém nesmí žádná společnost pohybující se v leteckém průmyslu chybět – AERO v německém městě Friedrichshafen. Nenecháme si to ujít ani tento rok, už nyní připravujeme naši výstavní plochu pro letošní ročník, který se koná 5 – 7 dubna. O tom jak probíhal minulý ročník jsme vás informovali v článku.
AERO 2016

Partnerství s GP Gliders

Důležitým milníkem uplynulého roku byla bezpochyby spolupráce s polskou společností GP GLIDERS. Díky naší spolupráci se našemu partnerovi podařilo dostat do vzduchu elektrický kluzák GP 14 SE Velo.
Drone

Vývoj průmyslového dronu

Projektem, o kterém bude v budoucnu bezpochyby slyšet, a který má potenciál změnit způsob jakým funguje zemědělský průmysl je Drone4Agro. Tento nizozemský startup pracuje na dálkově ovládaném dronu, jehož úkolem je nejen postřik obdělávané půdy, ale také kontrola rostlin proti škodné.

Všestranný dron

O dronu s výstižným názvem flying bike neboli FLIKE určitě ještě mnohokrát uslyšíme. Tento dron od maďarské společnosti ByeGravity má za sebou první úspěšné testovací lety a zaujme především svým širokým využitím. Dá se ovládat přímo na palubě nebo dálkově a jeho vysoká nosnost nabízí využití jak v průmyslu, tak v osobní dopravě či záchranářství. O tomto projektu se dozvíte více v článku.

Related Articles

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

MGM COMPRO navázala spolupráci s OSSA Motor Czech. Navrhováním, vývojem a výrobou přizpůsobeného pohonného systému pro jejich elektrické trial motorky jsme tato vozidla dokázali dostat skrz fázi prototypu až k sériové výrobě.

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

Britská královská letecká společnost (RAeS) ve spolupráci s Asociací pro lehká letadla (LAA) oznámila, že se již popáté bude konat soutěž RAeS International General Aviation Design Competition.

Zůstaňte v obraze: Přihlašte se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším na tomto poli. Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Top
KONTAKTUJTE NÁS