Drony: svět z ptačí perspektivy

Už jste někdy snili o létání a vidění světa z ptačí perspektivy? Je to stejný sen, který má nizozemský vědec Wilfried Rissenbeek. Proto přišli s myšlenkou dronu zvaného ManDrone.

Winfried má na starosti několik projektů spojených s drony. Informovali jsme vás o jeho předchozím projektu Drone4Agro, nyní je čas vás informovat o ManDrone.

ManDrone je koncept hybridu mezi ultralehkými letadly a létajícími drony. Tento multikoptéra má 12 koaxiálních vrtulí, které tomuto vozidlu umožňují vertikální vzlet a přistání. Díky své délce a šířce 3 x 2,5 metru je také levnější a snadnější na údržbu. Nevyžaduje žádnou přistávací dráhu ani letecký hangár jako běžná letadla.

ManDrone cooperation with MGM COMPRO

Bezpečnost především

S 12 motory uspořádanými do 6 koaxiálních skupin dokáže udržet letovou hladinu i se 2 motory mimo provoz. Jeho systém fly-by-wire poskytuje automatické nastavení ovládání, aby byl zajištěn ovladatelný a stabilní let. Má zabudovaný raketový padák, který poskytuje bezpečné přistání v případě vážnější poruchy.

Světlá budoucnost pro drony

Hlavní koordinátor společnosti ManDrone, Wilfried Rissenbeek plánuje postavit dron, aby unesl dvojnásobek své vlastní hmotnosti (150 kg). Z tohoto důvodu najde ManDrone potenciální použití v několika aplikacích:

  • Zemědělský dron používaný k ošetření plodin pesticidy
  • Hasičský dron používaný k hašení menších požárů na těžko přístupných místech a k průzkumu
  • Vyhledávací a záchranný dron, který se používá k rychlému zásobování a extrakci zdravotnických prostředků
  • Environmentální dron používaný ke shromažďování dat, vzorků a průzkumu prostředí
  • Zásobovací dron, který se používá k doručování kritických materiálů v těžko dostupných terénech
ManDrone cooperation with MGM COMPRO

MGM COMPRO a jeho role v projektu

Hlavním cílem odborníků, kteří se k tomuto týmu připojili, je navrhování funkčních letadel přibližně za 2 roky. Tento tým také spolupracuje na projektu Drone4Agro, který je již ve fázi fungujícího prototypu. Sériová výroba by měla být zahájena v následujících letech.

O tomto projektu jsme vás informovali v našem nejnovějším článku.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt