Drony: svět z ptačí perspektivy

Už jste někdy snili o létání a vidění světa z ptačí perspektivy? Je to stejný sen, který má nizozemský vědec Wilfried Rissenbeek. Proto přišli s myšlenkou dronu zvaného ManDrone.

Winfried má na starosti několik projektů spojených s drony. Informovali jsme vás o jeho předchozím projektu Drone4Agro, nyní je čas vás informovat o ManDrone.

ManDrone je koncept hybridu mezi ultralehkými letadly a létajícími drony. Tento multikoptéra má 12 koaxiálních vrtulí, které tomuto vozidlu umožňují vertikální vzlet a přistání. Díky své délce a šířce 3 x 2,5 metru je také levnější a snadnější na údržbu. Nevyžaduje žádnou přistávací dráhu ani letecký hangár jako běžná letadla.

ManDrone cooperation with MGM COMPRO

Bezpečnost především

S 12 motory uspořádanými do 6 koaxiálních skupin dokáže udržet letovou hladinu i se 2 motory mimo provoz. Jeho systém fly-by-wire poskytuje automatické nastavení ovládání, aby byl zajištěn ovladatelný a stabilní let. Má zabudovaný raketový padák, který poskytuje bezpečné přistání v případě vážnější poruchy.

Světlá budoucnost pro drony

Hlavní koordinátor společnosti ManDrone, Wilfried Rissenbeek plánuje postavit dron, aby unesl dvojnásobek své vlastní hmotnosti (150 kg). Z tohoto důvodu najde ManDrone potenciální použití v několika aplikacích:

  • Zemědělský dron používaný k ošetření plodin pesticidy
  • Hasičský dron používaný k hašení menších požárů na těžko přístupných místech a k průzkumu
  • Vyhledávací a záchranný dron, který se používá k rychlému zásobování a extrakci zdravotnických prostředků
  • Environmentální dron používaný ke shromažďování dat, vzorků a průzkumu prostředí
  • Zásobovací dron, který se používá k doručování kritických materiálů v těžko dostupných terénech
ManDrone cooperation with MGM COMPRO

MGM COMPRO a jeho role v projektu

Hlavním cílem odborníků, kteří se k tomuto týmu připojili, je navrhování funkčních letadel přibližně za 2 roky. Tento tým také spolupracuje na projektu Drone4Agro, který je již ve fázi fungujícího prototypu. Sériová výroba by měla být zahájena v následujících letech.

O tomto projektu jsme vás informovali v našem nejnovějším článku.

Doporučené články

AERO Friedrichshafen 2023

AERO Friedrichshafen 2023

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2023 je opět tady a MGM COMPRO u toho nemohlo chybět. Jedna z největších leteckých událostí letošního roku. Přečtěte si více o celé akci.

SME ASSEMBLY 2022

SME ASSEMBLY 2022

Inovace, rozvoj a vzájemná podpora jsou věci, které letošní SME Assembly nabídlo. MGM COMPRO bylo součástí a mohlo přiblížit náš pohled na svět elektromobylity.

Electronica 2022

Electronica 2022

V listopadu využilo MGM COMPRO příležitosti být součástí veletrhu Electronica 2022 – mezinárodní události věnované elektronickým komponentům.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt