ELEKTRIFIKOVANÝ WINGSUIT – Pohlcující projekt z dílny BMW

Většina zná nadnárodní společnost BMW jako výrobce aut, proto je příjemným překvapením vidět, že pracují například i na projektu jako je Elektrifikovaný Wingsuit.

Není žádným překvapením, že je firma BMW celosvětově známá. O to více si vážíme, že je můžeme nazývat naším partnerem. Většina zná nadnárodní společnost BMW jako výrobce aut, proto je příjemným překvapením vidět, že pracují například i na projektu jako je Elektrifikovaný Wingsuit. Tento projekt byl pilotním dílem unikátní série #NEXTgen.

Wingsuit je veřejně známý jako nepostradatelný doplněk každého adrenalinového nadšence. Každopádně jsou zde jistá omezení a to ve výběru terénu, regulování a přidávání rychlosti což se ve finále odráží na finální kvalitě výkonu.

NĚKDO POUŠTÍ DRAKY, NĚKDO SEBE.

Peter Salzmann, adrenalinový nadšenec, milovník skákání a létání, si byl těchto omezení více než vědom a jak to u kreativních a tvořivých duší bývá, nemohl nechat tento nápad jen tak plavat a udělal vše pro to, aby se to stalo skutečností.

„Létání je svoboda. Je největším vyjádřením snahy o nemožné a objevování nových obzorů. Nápad vznikl jeden den v horách. Objevil jsem novou lokaci pro skok, který nebyl možný dokončit s obyčejným wingsuitem. A tak jsem začal přemýslet nad tím jak doletět dále a dokonce i nabírat rychlost. Už byl čas přijít s něčím novým. S něčím, co svět zatím nespatřil.“ říká Salzman.

Se svým nápadem kontaktoval BMWi a společnými silami se do originálního projektu bezmezně ponořili a vytvořili Elektrifikovaný Wingsuit. Pro projekt použili náš nejnovější 18 kW regulátor otáček, 50 V lithiovým bateriový systém a elektronický stykač. Produkty které zvolili jsou tou nejlepší možností pro nejbezpečnější a nejkvalitnější výkon.

STUDIO POSKYTLO SALZMANNOVI JEN TY NEJLEPŠÍ ODBORNÍKY. SPOLEČNĚ PRACOVALI NA CO NEJKVALITNĚJŠÍ TECHNOLOGII POHONNÉHO SYSTÉMU A ELEKTRICKÝCH IMPELLERŮ.

Tři roky tvrdé práce, vývoje, výzev a testování pomalu vedlo k prvnímu oficiálnímu skoku z helikoptéry. Vše bylo připraveno do posledního detailu. Skok se měl odehrávat v Jižní Korei. Bohužel svět zasáhla pandemie a celý plán se sesypal jako domeček z karet. Cestování nebylo možné. Po velkém pocitu zklamání se jako zázrakem podařilo najít novou lokaci v domácím Rakousku.

Peter vyskočil z helikoptéry z téměř tří kilometrové výšky nad nádhernou scenérií v hor „Drei Bruder“ neboli „Tři Bratři“.

Jak můžete sami vidět na záběrech ve videu, Peter vypadá, jako kdyby se ve v oblacích narodil a vzduch je jeho element. Je zcela jasné, jak moc si tento pocit užívá a my gratulujeme k velkému úspěchu.

„Chci dělat jen to, co je mému srdci nejbližší. Vždy jsem věděl, že když opravdu chceme, nic není nemožné.“ říká Peter Salzmann, kaskadér, basejumper, instruktor létání a pilot wingsuit.

Více informací naleznete zde.

Peter Salzmann během svého letu s POLOCÍ ElektrifikovanÉHO Wingsuit.

Doporučené články

eVtol a ochrana vašich plodin

eVtol a ochrana vašich plodin

Guardian Agriculture transformuje ochranu plodin pomocí systému eVTOL v komerčním měřítku určeném pro zemědělství.

MONITOROVÁNÍ SVĚTA POMOCÍ X-SUN

MONITOROVÁNÍ SVĚTA POMOCÍ X-SUN

Jak říká X-Sun, jejich systém byl vytvořen tak, aby distribuoval a řídil energii mezi různými systémy a vysoce výkonnými bateriemi a zároveň byl extrémně spolehlivý, měl vysoký výkon a byl neustále zálohován.

VÍCE VÁŠNĚ A BEZPEČÍ S BREEZEREM

VÍCE VÁŠNĚ A BEZPEČÍ S BREEZEREM

Nová spolupráce s firmou Breezer již brzy v oblacích.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell