FLIKE – dron s širokým využitím

Právě vstupujeme do nové éry leteckého průmyslu, ignorovat gravitační sílu se totiž rozhodla maďarská společnost Bye Gravity, která vyvinula FLIKE- dron s nosností až 400 kg. Ten má díky tomu velkou šanci změnit spoustu nejen průmyslových odvětví.

Ačkoliv byly Drony zprvu vyvinuty pro vojenský průmysl, rychle si našly využití v mnoha různých odvětvích. V současné době jsou tyto stroje považovány za velmi inovativní technologii, které je nejen potřeba věnovat pozornost, ale která má potenciál změnit způsob jakým vnímáme situace běžného života.

Profesionální stroje i pro scifi nadšence

Nejzajímavějším projektem, jako vystřiženým ze sci-fi filmu je dron, který již svým názvem vyvolává zvědavost. Flying bike neboli FLIKE má nosnost až 400 kg a patří mezi největší tricoptéry na světě. Na první pohled zaujme svým designem, který je navrhnut tak, aby měl při letu stroj co nejmenší odpor vzduchu, zajistil plynulý let a hladké přistání. Jeho cílem je změnit to, jak se lidstvo bude v budoucnu přepravovat. Toto ekologické řešení jistě zaujme všechny, které zajímá bezemisní provoz.

Drone

Bye Gravity upraví své řešení vám na míru

Společnost Bye Gravity vyvíjí speciální řešení pro multicoptéry s velkou nosností od 50 do 400 kg. Dále také své produkty a služby nabízí ostatním společnostem s podobnými vizionářskými projekty. Těm nabízejí svá již existující řešení, která upraví zákazníkům na míru jejich projektům, popřípadě nabídnout konzultace.

Funkční systémy společnosti Bye Gravity

Nejen své vlastní projekty, ale také fungující řešení, která mohou pomoci jiným společnostem, vyvíjí společnost Bye Gravity. Ta jsou vyráběna sériově bez specifického zaměření. Na míru vašemu produktu ho upraví přesně podle vašich požadavků. O své zkušenosti a poznatky z oboru se s vámi podělí formou placených konzultací. Bezpečnost především – zakupte fungující Failsafe Flight controllers – systém, který zabezpečuje bezpečné přistání pomocí systému tří kontrolních počítačů, nebo systém, který umožňuje bezpečné přistání bez jednoho fungujícího motoru. Široké pole působnosti jednoho projektu

  • V blízké době se z dronů stanou významní pomocníci s širokým využitím. Dokáží například:
  • Strážit státní hranice či zajišťovat ostrahu objektů
  • Transport
  • První pomoc – prvních pár minut při nehodě je nejdůležitějších, než se dostanou záchranáři na místo, může být pozdě. Drony se ale na místo dostanou mnohem rychleji a dopraví na místo základní vybavení pro první pomoc.
  • Obrana
Drone

MGM COMPRO pro ByeGravity

S našim partnerem ByeGravity jsme spolupracovali na vývoji kompletní pohonné jednotky včetně Battery Management Systému, Battery Accupacků a regulátorů.

Related Articles

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Před pár dny náš dlouholetý partner GP GLIDERS oznámil příchod zcela nového a samozřejmě také plně elektrického kluzáku GP JETA 15, pyšnícího se vylepšenými, spíše závodními, parametry. I přes současnou nelehkou dobu GP GLIDERS nepřestává na kluzáku pracovat – před pár dny firma ukázala první letové záběry nového modelu.

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Letadlo ΦNIX je jedním z našich srdcových projektů. Právě proto je pro nás skvělou zprávou, že počátek jeho sériové produkce vzbudil pozornost několika švédských subjektů.

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS