FLIKE – Všestranný dron

Nepochybně se blíží nová éra leteckého průmyslu. Maďarská společnost ByeGravity vyvinula dron s názvem FLIKE, který unese náklad 400 kg. Díky této schopnosti má velkou šanci se v mnoha oblastech hodně změnit.

Ačkoli byly drony původně vyvinuty pro vojenské účely, rychle si našly uplatnění i v jiných oblastech. Tyto vysoce inovativní stroje mají potenciál změnit náš běžný život.

Profesionální strojová nebo sci-fi vize budoucnosti?

Nejzajímavějším projektem našeho partnera je bezpochyby dron s názvem FLIKE. Může nést obrovskou zátěž 400 kg a je jednou z největších trikoptér na světě.

Mezi jeho hlavní výhody patří velmi snadná údržba a dálkové i palubní řídicí systémy. Hlavním a velmi ambiciózním cílem projektu FLIKE není nic jiného, než změnit způsob dopravy, který dnes známe.

FLIKE drone cooperation with MGM COMPRO

Aplikace řešení ByeGravity

ByeGravity vyvíjí speciální řešení pro multikoptéry s nosností mezi 50 a 400 kg. Tato společnost také nabízí služby a konzultace dalším společnostem s podobnou vizí. Berou své funkční řešení a upravují je pro konkrétní projekty.

Jeden z jejich vlastních systémů, Failsafe Flight control system, zajišťuje bezpečné přistání letadla se svými 3 počítačovými systémy. Bye Gravity také vyvinul systém, který umožňuje dronům bezpečně přistát, i když je jeden motor mimo provoz.

Široká škála použití FLIKE

  • Zabezpečení na hranicích – Pokud jde o odradení vetřelců pouhou demonstrací moci, na velikosti záleží. A drony ByeGravity jsou prostě obrovské. Nejsou tam jen – ovládají území
  • Search & Rescue – Je známo, že drony si ve vyhledávací části vedou docela dobře. Záchranné části zvládnou i multikoptéry ByeGravity.
  • První reakce – Když se počítá každá sekunda, dopravní zácpy nebo terénní bariéry mohou mít za následek nepřípustná zpoždění. Záchranáři, hasiči a policisté na osobních přepravních zařízeních ByeGravity jsou vystaveni.
  • Doprava – Drony ByeGravity jsou schopné bezpečně a autonomně přepravovat náklady do 100 kg. Užitečné zatížení lze nasadit ve vzduchu nebo po automatickém přistání.
FLIKE drone cooperation with MGM COMPRO

MGM COMPRO pro ByeGravity

Spolupracovali jsme s naším partnerem na vývoji kompletní pohonné jednotky, včetně Battery Management System (BMS), Battery Accupacks a Electronic Speed Controllers (ESCs). Doufáme, že společně můžeme vyvinout produkty, které budou brzy spatřeny na obloze.

Podívejte se na testovací videa níže!

Doporučené články

eVtol a ochrana vašich plodin

eVtol a ochrana vašich plodin

Guardian Agriculture transformuje ochranu plodin pomocí systému eVTOL v komerčním měřítku určeném pro zemědělství.

MONITOROVÁNÍ SVĚTA POMOCÍ X-SUN

MONITOROVÁNÍ SVĚTA POMOCÍ X-SUN

Jak říká X-Sun, jejich systém byl vytvořen tak, aby distribuoval a řídil energii mezi různými systémy a vysoce výkonnými bateriemi a zároveň byl extrémně spolehlivý, měl vysoký výkon a byl neustále zálohován.

VÍCE VÁŠNĚ A BEZPEČÍ S BREEZEREM

VÍCE VÁŠNĚ A BEZPEČÍ S BREEZEREM

Nová spolupráce s firmou Breezer již brzy v oblacích.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell