FLIKE – Všestranný dron

Nepochybně se blíží nová éra leteckého průmyslu. Maďarská společnost ByeGravity vyvinula dron s názvem FLIKE, který unese náklad 400 kg. Díky této schopnosti má velkou šanci se v mnoha oblastech hodně změnit.

Ačkoli byly drony původně vyvinuty pro vojenské účely, rychle si našly uplatnění i v jiných oblastech. Tyto vysoce inovativní stroje mají potenciál změnit náš běžný život.

Profesionální strojová nebo sci-fi vize budoucnosti?

Nejzajímavějším projektem našeho partnera je bezpochyby dron s názvem FLIKE. Může nést obrovskou zátěž 400 kg a je jednou z největších trikoptér na světě.

Mezi jeho hlavní výhody patří velmi snadná údržba a dálkové i palubní řídicí systémy. Hlavním a velmi ambiciózním cílem projektu FLIKE není nic jiného, než změnit způsob dopravy, který dnes známe.

FLIKE drone cooperation with MGM COMPRO

Aplikace řešení ByeGravity

ByeGravity vyvíjí speciální řešení pro multikoptéry s nosností mezi 50 a 400 kg. Tato společnost také nabízí služby a konzultace dalším společnostem s podobnou vizí. Berou své funkční řešení a upravují je pro konkrétní projekty.

Jeden z jejich vlastních systémů, Failsafe Flight control system, zajišťuje bezpečné přistání letadla se svými 3 počítačovými systémy. Bye Gravity také vyvinul systém, který umožňuje dronům bezpečně přistát, i když je jeden motor mimo provoz.

Široká škála použití FLIKE

  • Zabezpečení na hranicích – Pokud jde o odradení vetřelců pouhou demonstrací moci, na velikosti záleží. A drony ByeGravity jsou prostě obrovské. Nejsou tam jen – ovládají území
  • Search & Rescue – Je známo, že drony si ve vyhledávací části vedou docela dobře. Záchranné části zvládnou i multikoptéry ByeGravity.
  • První reakce – Když se počítá každá sekunda, dopravní zácpy nebo terénní bariéry mohou mít za následek nepřípustná zpoždění. Záchranáři, hasiči a policisté na osobních přepravních zařízeních ByeGravity jsou vystaveni.
  • Doprava – Drony ByeGravity jsou schopné bezpečně a autonomně přepravovat náklady do 100 kg. Užitečné zatížení lze nasadit ve vzduchu nebo po automatickém přistání.
FLIKE drone cooperation with MGM COMPRO

MGM COMPRO pro ByeGravity

Spolupracovali jsme s naším partnerem na vývoji kompletní pohonné jednotky, včetně battery management system (BMS), battery accupacks a electronic speed controllers (ESCs). Doufáme, že společně můžeme vyvinout produkty, které budou brzy spatřeny na obloze.

Podívejte se na testovací videa níže!

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt