NUNCATS a jejich 1. britské elektrické letadlo

Unikátní projekt, který se zaměřuje na pomoc ostatním v odlehlých částech Afriky, kde lidé potřebují stále více zdravotnického vybavení a lidských zdrojů. Nový elektrický dobíjecí letoun od společnosti NUNCATS může tento problém vyřešit.

Na cestě k udržitelnější společnosti musíme zvážit také možnost přizpůsobit již vybudované dopravní prostředky a pokračovat v používání jejich lepších a ekologičtějších verzí. Společnost NUNCATS pod vedením zakladatele a ředitele Tima Bridge přeměnila dříve používané spalovací letadlo a díky jeho vizi mu vdechla nový elektrifikovaný život. Ve společnosti MGM COMPRO jsme rádi, že můžeme být součástí skutečného příběhu, který má potenciál pomoci lidem v odlehlých oblastech světa, a kterým můžeme přinést šanci na lepší život.

Nuncats "skyjeep"
Nuncats ‘Skyjeep’

NUNCATS = Non Unnecessary Novelty Community Air Transport System

NUNCATS a projekt „Skyjeep“ si klade za cíl zajistit levnou a udržitelnou dopravu pro doručování lékařů, učitelů a zdravotnického materiálu do odlehlých komunit v Africe, kde jsou silnice v dezolátním stavu, ale je tam dostatek slunečního svitu pro dobíjení budoucích elektrifikovaných letadel za pomoci solárních panelů. NUNCATS doufá, že „Skyjeep“ bude stejně úspěšný a udělá pro leteckou dopravu to, co jeho jmenovec „Jeep“ udělal pro válečnou silniční dopravu.

Tim a jeho nový přístup k udržitelné venkovské dopravě

Tim a jeho tým jsou velmi chytří a nejenže je elektrifikované letadlo skvělým plánem, ale celá myšlenka technologie solárního nabíjení jej posouvá na další úroveň. Společnost NUNCATS také přišla s vůbec prvním hangárem pro solární nabíjení letadel v Evropě, který se nachází na letišti Old Buckingham, a plánuje se rozšíření těchto hangárů do míst, kde budou potřeba.

S radostí jsme projektu dodali náš bateriový systém, který je vždy přizpůsoben potřebám zákazníka. Na základě požadavků zákazníka může tým MGM COMPRO poskytnout optimální řešení s rovnováhou mezi hustotou energie a „C-rate“ přinášející nejlepší možný poměr velikosti a hmotnosti k dodávanému výkonu.

Solární nabíjecí stanice

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt