Partnerství s GP Gliders

Rádi bychom vám představili našeho nového obchodního partnera, společnost GP GLIDERS – velmi progresivního polského výrobce letadel.

Po nějaké době vyladění technických detailů dosáhlo MGM COMPRO obrovského pokroku ve spolupráci s GP GLIDERS. Hlavním cílem společného vývoje je poskytnout trhu komplexní elektrické pohonné systémy pro 2 řady kluzáků, které spadají do kategorie s rozpětím křídel až 13,5 metrů.

Mluvíme o řadách GP 12 FLEX, GP 14 VELO z produktového portfolia našeho partnera.

Technologie použitá v GP GLIDER 14 VELO electric

Podívejte se na video z testování elektrické pohonné jednotky GP 14 VELO.

GP 15 JETA – Vývoj budoucího elektrického kluzáku

Jsme opravdu rádi, žeGP GLIDERS sdílejí stejnou filozofii s MGM COMPRO: „Vývoj by se nikdy neměl zastavit a je třeba na něm intenzivně pracovat.“

Proto naše společnosti také úzce spolupracují na projektu budoucího elektrického kluzáku s názvem GP 15 JETA (rozpětí křídel 15 m). Očekávaným datem prvního letu je léto 2018 a společnost MGM COMPRO je hrdým vývojářem a dodavatelem celého elektrického pohonného systému.

Zůstaňte s námi v kontaktu, budeme vás o tomto projektu informovat!

Další informace o tomto projektu najdete na jejich oficiálních webových stránkách.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt