Revoluce v zemědělském průmyslu

Do roku 2050 bude populace planety potřebovat o 70 % více jídla než dnes. Proto vznikla v Nizozemsku společnost Drone4Agro, kterou založila skupina zkušených techniků. A MGM COMPRO u tak převratné události nemůže chybět.

Ušetřit nejen náklady zemědělcům, ale také zabránit devastaci přírody – to je cílem nizozemského start-upu, Drone4Agro. Do 2 let by měl světlo světa spatřit fungující dron určený pro zemědělství. Se všemi potřebnými certifikáty, schválený k celosvětovému použití.

Nižší náklady, nulové devastace přírody

Drone4Agro je zařízení s 12 vrtulemi, které mu umožňují vertikální start. Zemědělci proto nemusí být při ošetřování plodin odkázáni na startovací ranvej, jak tomu je například u práškovacích letadel. Na rozdíl od postřikovacích vozidel není dron při postřiku v kontaktu se zemí. Nedochází proto k znečištění půdy a odstraněním řádků pro průjezd vozidla vzniká prostor k zasazení většího objemu plodin. Velikost dronu je 3 x 2,5 metru, jeho skladování je tak mnohem jednodušší než u průmyslových vozidel či dokonce práškovacích letadel. Jeho údržba je oproti klasickým průmyslovým strojům téměř nulová. Postřik provedený dronem je díky zabudované GPS navigaci velmi přesný a efektivní.

20 minut ve vzduchu, 150 kg nákladu

Na jedno nabitívydrží ve vzduchu 20 minut a maximální hmotnost nákladu se pohybuje mezi 100 -150 kg. Velká nosnost je zapříčiněna 12 motory. Plynulý a bezpečný let není ohrožen ani při poruše dvou motorů zároveň. Při vážnější poruše zachrání váš dron a náklad zabudovaný padák, který zajistí plynulé a bezpečné přistání.

Budoucnost průmyslových dronů

Jakmile tento nizozemský start-up dokončí vývoj, jsou možnosti využití jejich dronu neomezené. Není otázkou příliš daleké budoucnosti, kdy se budou menší hůře dostupné požáry hasit speciálně upravenými drony. Možnost ovládání na dálku a snadný start z plochy o minimální rozloze jistě ocení zaměstnanci horské služby, kterým může pomoct při hledání pohřešovaných turistů, nebo je dokonce z místa nehody dopravit?

Spolupráce MGM COMPRO a Drone4Agro

Společnost MGM COMPRO této vizi věří a proto jsme s Drone4Agro spojili síly. Našim úkolem na tomto ambiciózním projektu je zajistit kvalitní technickou podporu. Pro společnost Drone4Agro vyvíjíme kompletní pohonnou jednotku. To znamená:
  • Průmyslové regulátory otáček HBC 140120
  • Elektromotor Ret 30
  • Na míru řešené Li-Ion Aku-paky
  • Battery management systémy
  • Průmyslové nabíječky
Celá výroba je připravena a čeká se na veškeré potřebné certifikáty a povolení. Do dvou let je společnost MGM COMPRO připravena dodávat pohonné jednotky sériově.

Related Articles

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf přišel s inovativním i podnětným projektem. Již vytvořili dronové taxi, aby udělali obrovský pokrok a byli nejlepší v oboru. MGM COMPRO je ctí být toho součástí. Podívejme se, jak probíhají jejich testovací lety!

Udržitelné městské Electra Aero

Udržitelné městské Electra Aero

Electra Aero je fantastický projekt letadla eSTOL. Bude to bezpečné, čisté, cenově dostupné a zábavné. MGM COMPRO je hrdý na to, že může být jeho součástí. Podívejme se, jak to funguje a vypadá!

Ekologický způsob paramotorů

Ekologický způsob paramotorů

Jsme součástí velkého projektu, ve kterém integrujeme elektrický pohon do paramotoru. Je bezpečnější, méně hlasitý, bez emisí a také ekologický. Je to chytré řešení, tak se podívejme, jak to funguje!

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS