Revoluce v zemědělském průmyslu

Do roku 2050 bude populace planety potřebovat o 70 % více jídla než dnes. Proto vznikla v Nizozemsku společnost Drone4Agro, kterou založila skupina zkušených techniků. A MGM COMPRO u tak převratné události nemůže chybět.

Ušetřit nejen náklady zemědělcům, ale také zabránit devastaci přírody – to je cílem nizozemského start-upu, Drone4Agro. Do 2 let by měl světlo světa spatřit fungující dron určený pro zemědělství. Se všemi potřebnými certifikáty, schválený k celosvětovému použití.

Nižší náklady, nulové devastace přírody

Drone4Agro je zařízení s 12 vrtulemi, které mu umožňují vertikální start. Zemědělci proto nemusí být při ošetřování plodin odkázáni na startovací ranvej, jak tomu je například u práškovacích letadel. Na rozdíl od postřikovacích vozidel není dron při postřiku v kontaktu se zemí. Nedochází proto k znečištění půdy a odstraněním řádků pro průjezd vozidla vzniká prostor k zasazení většího objemu plodin. Velikost dronu je 3 x 2,5 metru, jeho skladování je tak mnohem jednodušší než u průmyslových vozidel či dokonce práškovacích letadel. Jeho údržba je oproti klasickým průmyslovým strojům téměř nulová. Postřik provedený dronem je díky zabudované GPS navigaci velmi přesný a efektivní.

20 minut ve vzduchu, 150 kg nákladu

Na jedno nabitívydrží ve vzduchu 20 minut a maximální hmotnost nákladu se pohybuje mezi 100 -150 kg. Velká nosnost je zapříčiněna 12 motory. Plynulý a bezpečný let není ohrožen ani při poruše dvou motorů zároveň. Při vážnější poruše zachrání váš dron a náklad zabudovaný padák, který zajistí plynulé a bezpečné přistání.

Budoucnost průmyslových dronů

Jakmile tento nizozemský start-up dokončí vývoj, jsou možnosti využití jejich dronu neomezené. Není otázkou příliš daleké budoucnosti, kdy se budou menší hůře dostupné požáry hasit speciálně upravenými drony. Možnost ovládání na dálku a snadný start z plochy o minimální rozloze jistě ocení zaměstnanci horské služby, kterým může pomoct při hledání pohřešovaných turistů, nebo je dokonce z místa nehody dopravit?

Spolupráce MGM COMPRO a Drone4Agro

Společnost MGM COMPRO této vizi věří a proto jsme s Drone4Agro spojili síly. Našim úkolem na tomto ambiciózním projektu je zajistit kvalitní technickou podporu. Pro společnost Drone4Agro vyvíjíme kompletní pohonnou jednotku. To znamená:
  • Průmyslové regulátory otáček HBC 140120
  • Elektromotor Ret 30
  • Na míru řešené Li-Ion Aku-paky
  • Battery management systémy
  • Průmyslové nabíječky
Celá výroba je připravena a čeká se na veškeré potřebné certifikáty a povolení. Do dvou let je společnost MGM COMPRO připravena dodávat pohonné jednotky sériově.

Related Articles

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Před pár dny náš dlouholetý partner GP GLIDERS oznámil příchod zcela nového a samozřejmě také plně elektrického kluzáku GP JETA 15, pyšnícího se vylepšenými, spíše závodními, parametry. I přes současnou nelehkou dobu GP GLIDERS nepřestává na kluzáku pracovat – před pár dny firma ukázala první letové záběry nového modelu.

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Letadlo ΦNIX je jedním z našich srdcových projektů. Právě proto je pro nás skvělou zprávou, že počátek jeho sériové produkce vzbudil pozornost několika švédských subjektů.

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS