AIRBUS | MGM COMPRO

Spolupráce se společností Airbus Group

Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí vývoje zcela nového elektrického letadla s názvem E-Fan. Tato spolupráce se společností Airbus Group je dalším velkým úspěchem našeho týmu v oblasti high-tech inovací.

S čím přišel Airbus?

Tento projekt je vývojem elektrického letadla Cri-Cri, které Airbus používal k testování baterií a technologií pro správu.

E-Fan se může pyšně pochlubit svou kompozitní konstrukcí, která je dlouhá 6,7 ma má rozpětí křídel 9,5 m. Když se podíváte na toto letadlo, nemůžete přehlédnout dva proudové motory, které jsou poháněny 2 elektromotory, které dávají celkový výkon 60 kW.

Motory jsou napájeny řadou 250 V Li-Pol baterií. Jsou připraveni poskytnout řadu hodinových letů a lze je dobít za stejnou dobu. Z bezpečnostních důvodů je zde také záložní baterie umožňující nouzové přistání.

Průmyslové regulátory MGM COMPRO jsou součástí systému řízení energie E-FADEC, což je zásadní technologie pro provoz celého elektrického systému.Průmyslové regulátory MGM COMPRO jsou součástí systému řízení energie E-FADEC, což je zásadní technologie pro provoz celého elektrického systému. Tato klíčová technologie automaticky zpracovává elektrické systémy letadla.

Věříme, že naše spolupráce pomůže přijít s dalšími skvělými úspěchy!

Podívejte se na video níže z prvního veřejného letu projektu E-Fan

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt