teTra Aviation získalo Cenu Pratt & Whitney na GoFly

V posledních několika dnech MGM COMPRO velmi úzce spolupracovalo s japonským týmem teTra Aviation, který soutěžil na GoFly Event ve Spojených státech. Tato spolupráce byla bezpochyby velmi zajímavá a povzbudivá.

Jedinečná soutěž

Naši japonští partneři, tým TeTra Aviation, se více než dva roky věnovali práci na svém VTOLu teTra 3 pro GoFly. GoFly je vskutku jedinečná soutěž: za podpory svého hlavního sponzora Boeingu a odměn přes 2 miliony dolarů, GoFly vybízí inženýry, designéry a inovátory z celého světa, aby přišli s co nejlepšími VTOL řešeními. Cílem ceny GoFly je podpořit vývoj bezpečných, tichých a ultrakompaktních osobních létajících zařízení schopných svislého vzletu a přistání.

Řešení by mělo být uživatelsky přívětivé a samozřejmě poskytovat nadšení z letu. Kromě těchto požadavků jsou funkce a design na týmech inovátorů.

Tvrdá práce se vyplácí

Jedním z těchto statečných uskupení byl tým teTra Aviation z Japonska. Ti se rozhodli, že se akce zúčastní s jejich TeTra Mk-3E (veřejný název: Tetra 3). TeTra se probojovala skrze několik fází, v jedné z nich ale potřebovali pomoc našeho technického týmu.

V MGM COMPRO milujeme výzvy, takže náš tým na poslední chvíli úspěšně dodal čtyři regulátory motorů, aby umožnil Tetře 3 létat na hlavní akci (vše bylo vyrobeno, připraveno, a dopraveno z Evropy do Spojených států během 24 hodin). Týmu teTra Aviation jsme tak pomohli k dosažení jejich cíle: vyhrát jednu z elitních cen celé události.

 

Cena Pratt & Whitney Disruptor

Po letech tvrdé práce se přání teTry splnila. 29. února byli vyhlášeni jako vítězové elitní ceny Pratt & Whitney. Tato společnost ocenila teTru za inovativnost a překročení rámce vývoje osobních létajících zařízení pro soutěž. Cenou Disruptor Award společnost Pratt & Whitney uznala řešení týmu za mimořádnou inovaci a originalitu.

Je zcela jasné, že se pro teTra Aviation jedná o velký úspěch, a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho. Nezbývá, než poslat naše nejupřímnější gratulace do Japonska a slíbit, že budeme i nadále podporovat inovátory z celého světa v jejich snaze o lepší budoucnost pomocí vyspělých dopravních technologií.

Related Articles

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

MGM COMPRO navázala spolupráci s OSSA Motor Czech. Navrhováním, vývojem a výrobou přizpůsobeného pohonného systému pro jejich elektrické trial motorky jsme tato vozidla dokázali dostat skrz fázi prototypu až k sériové výrobě.

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

Britská královská letecká společnost (RAeS) ve spolupráci s Asociací pro lehká letadla (LAA) oznámila, že se již popáté bude konat soutěž RAeS International General Aviation Design Competition.

Zůstaňte v obraze: Přihlašte se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším na tomto poli. Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Top
KONTAKTUJTE NÁS