VELKOLEPÝ NÁKLADNÍ VTOL SAMAD S5M

Impozantní design celého VTOL S5M projektu nadchne velmi specifickým vzhledem prolnuté karosérie s křídly.

Firma Samad Aerospace sídlící ve Spojeném Království přišla s nápadem nákladního VTOL S5M nejen v hybridní, ale i v plně elektrifikované verzi. Jak jsme předpokládali, před nedávnem jsme byli svědky prvního úspěšného vzletu.

Impozantní design celého VTOL S5M projektu nadchne velmi specifickým vzhledem prolnuté karosérie s křídly – blended wing with body (BWB). Tento konkrétní design zlepšuje aerodynamiku letadla, napomáhá efektivnímu umístění zvedacích ventilátorů v trupu, nabízí více místa v kabině, zvyšuje bezpečnosti letu a umožňuje maximální využití energie celého pohonného systému.

S5M SE VZNÁŠÍ, VZLÉTÁ a PŘISTÁVÁ VERTIKÁLNĚ.

Byli jsme osloveni s dodáním elektrických motorů 50kW a 40kW, také regulátorů otáček 100kW a 33 kW. Byly zvoleny ty nejlepší produkty jako pro hybridní, tak pro plně elektrifikovanou verzi VTOL S5M.

První verze, hybridní, využívá spalovací turbínu s generátorem pro dobíjení baterií, což poskytuje energii motorům a sílu pro vzlet. Je schopen uzvednout až 100 kilogramů a maximální rychlost této verze je 125 mil v hodině. Využití spalovací turbíny, pro cesty v mimoměstské oblasti, dodává celému S5M nejvyšší maximální výkon.

Druhá verze, plně elektrifikovaná, je schopna přepravit až 60 kg při maximální rychlosti 95 mil v hodině a je schopna vzlétnout až do výšky tří kilometrů.

Samad Aerospace pracovali na svém projektu od roku 2018 a již dnes můžeme sledovat S5M v akci.

„Naším snem je změnit způsob světové dopravy jak osob, tak zboží. Jsme jsme si vědomi, abychom toho byli schopni dosáhnout, je potřeba, aby se spojili odborníci v odvětvích jako je aerodynamika, design letadel a pohonných systémů z celého světa. Tím můžeme společně změnit způsob a představu o celosvětové dopravě. Představte si dopravní systém, který je bezpečnější než auto, kompletně flexibilní, ekologický jako elektromobil, méně časově náročný než vlak ale stejně luxusní jako soukromé letadlo. Toto je jedinečná kombinace funkcí, které budou Samad Starling S5M a Starling Jet nabízet. “ – source www.samadaerospace.com

A my nemůžeme nic jiného než souhlasit. Partnerovi Samad přejeme co nejvíce stejně úspěšných mezníků.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt