ELZEBRA

DALŠÍ VÝVOJ ELEKTRICKÝCH UŽITKOVÝCH VOZIDEL ZEBRA

Naši inženýři znovu posunuli vývoj prvního českého užitkového elektromobilu s názvem elZebra o krok dál. Tento český projekt pomáhá městům po celé ČR i mimo ní.

Společnost Zebra Group se letos těší svým 8 letům na trhu. Tento pardubický start-up za dobu své existence ušel dlouhou cestu ve vývoji specializovaných užitkových vozů pro širokou škálu využití jako např. pro zimní údržbu, úklid městských komunikací apod.

ZEBRA a MGM COMPRO pro lepší život ve městě

Není pochyb, že MGM COMPRO má tento projekt opravdu rádo. Další projekt, ve kterém jsme úspěšně dovezli užitkové vozidlo dostali do ulic měst, aby pomáhalo lidem. Vozy Zebra Group jsou po osmi letech na trhu dodávány pro řadu stavebních firem, municipalit a technických služeb v několika zemích. Díky inovativnímu vývoji a vylepšení komponentů, mohou vozy nést více než 45 možných druhů výměnných nástaveb. Víceúčelová vozidla jsou vybavena tříokruhovou hydraulikou, která umožňují nést nástavby vpředu, vzadu i na korbě.

MGM COMPRO POSOUVÁ VÝVOJ ZNOVU O KROK DÁL

Tým MGM COMPRO se společností ZEBRA Group dlouhodobě spolupracuje a podporuje jejich myšlenku elektrifikace užitkových vozů. Naše týmy společně pracovaly na vývoji prvotní generace ElZebry, která obsahovala integraci našich regulátorů otáček společně s odladěním a otestováním bateriových systémů a celé pohonné jednotky vozidla.

Obrovským pokrokem v rámci vývoje nových elektrických vozů Zebra je úspěšné implementování pohonu 4×4 pro ještě lepší jízdní vlastnosti ve sněhu nebo tam kde jsou terénní podmínky značně zhoršené. Vozidlo je tak nově vybaveno elektromotory nejen na zadní ale i na přední nápravě.

Tím ale projekt ElZebra zdaleka nekončí. Náš tým se s chutí těší na další výzvy, které vývoj tohoto užitkového vozidla přinese.

Doporučené články

AERO Friedrichshafen 2023

AERO Friedrichshafen 2023

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2023 je opět tady a MGM COMPRO u toho nemohlo chybět. Jedna z největších leteckých událostí letošního roku. Přečtěte si více o celé akci.

SME ASSEMBLY 2022

SME ASSEMBLY 2022

Inovace, rozvoj a vzájemná podpora jsou věci, které letošní SME Assembly nabídlo. MGM COMPRO bylo součástí a mohlo přiblížit náš pohled na svět elektromobylity.

Electronica 2022

Electronica 2022

V listopadu využilo MGM COMPRO příležitosti být součástí veletrhu Electronica 2022 – mezinárodní události věnované elektronickým komponentům.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt