Zemědělská revoluce

Do roku 2050 bude lidstvo potřebovat o 70 % více potravin. Zkušení inženýři z Nizozemska proto založili společnost Drone4Agro. A MGM COMPRO v tom bude hrát důležitou roli.

Zemědělská revoluce je důležitá pro úsporu výdajů zemědělců a pro „snížení devastace přírody“ – hlavní cíl nizozemského start-upu, Drone4Agro. Za dva roky bude mít funkční zemědělský dron všechny potřebné certifikáty a platné povolení k použití po celém světě.

Drone4Agro cooperation with MGM COMPRO agricultural revolution

Nižší výdaje a žádná devastace přírody a zemědělská revoluce

Drone4Agro je multikoptéra s 12 vrtulemi, které jí umožňují svisle létat ze země. Zemědělci nemusí ke vzletu se svými letouny na obilí používat dráhu. Na rozdíl od stříkajících vozidel drone nepoužívá k přepravě zem. Neexistuje tedy žádné zhutnění půdy. Nepotřebuje stopy po kolech, které zabírají prostor, kde by mohly růst rostliny.

Velikost dronu je 3 x 2,5 metru, takže nevyžaduje hangár ani velkou garáž, jako to dělají letadla nebo vozidla. Také jeho údržba je mnohem jednodušší. Díky integrované GPS navigaci je postřikování plodin přesnější a efektivnější.

20 minut vzdušného času se zátěží 150 kg

S jednou plně nabitou baterií by měla být doba letu dronu přibližně 20 minut a maximální zatížení může vážit mezi 100 a 150 kg. Díky 12 vrtulím unese tolik nákladu. Stabilní a bezpečný let je zajištěn, i když 2 vrtule přestanou fungovat. V případě vážnější poruchy zajistí bezpečné přistání zabudovaný padák.

Drone4Agro cooperation with MGM COMPRO

Budoucnost průmyslových dronů díky zemědělské revoluci

Jakmile tento holandský start-up dokončí svůj dron, jeho použití je neomezené, nejen v zemědělské revoluci. Je to otázka 2 let a tyto drony pomohou hasičům uhasit požár na nepřístupných místech. Horská záchranná služba ocení dálkové ovládání a vertikální start při hledání nezvěstných turistů.

Partnerství MGM COMPRO a Drone4Agro

MGM COMPRO věří v tuto vizi, a proto jsme se připojili k našim společným kapacitám, abychom se mohli podílet na zemědělské revoluci. Naším hlavním úkolem v tomto projektu je poskytnout komplexní technickou podporu pro Drone4Agro. Dodáváme našemu partnerovi kompletní pohonný systém, který zahrnuje:

  • Průmyslové regulátory rychlosti HBC 140120
  • Elektromotor Ret 30
  • Zakázkově vyráběné akumulátory Li-Ion
  • Systémy pro správu baterií
  • Nabíječky baterií pro průmyslové vyvážení

Myslíte si, že myšlenka zemědělských dronů je utopie? Podívejte se na video z procesu vývoje a testování Drone4Agro a nahlédněte do budoucnosti!

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt