Zemědělská revoluce

Do roku 2050 bude lidstvo potřebovat o 70 % více potravin. Zkušení inženýři z Nizozemska proto založili společnost Drone4Agro. A MGM COMPRO v tom bude hrát důležitou roli.

Zemědělská revoluce je důležitá pro úsporu výdajů zemědělců a pro „snížení devastace přírody“ – hlavní cíl nizozemského start-upu, Drone4Agro. Za dva roky bude mít funkční zemědělský dron všechny potřebné certifikáty a platné povolení k použití po celém světě.

Drone4Agro cooperation with MGM COMPRO agricultural revolution

Nižší výdaje a žádná devastace přírody

Drone4Agro je multikoptéra s 12 vrtulemi, které jí umožňují svisle létat ze země. Zemědělci nemusí ke vzletu se svými letouny na obilí používat dráhu. Na rozdíl od stříkajících vozidel drone nepoužívá k přepravě zem. Neexistuje tedyžádné zhutnění půdy. Nepotřebuje stopy po kolech, které zabírají prostor, kde by mohly růst rostliny.

Velikost dronu je 3 x 2,5 metru, takže nevyžaduje hangár ani velkou garáž, jako to dělají letadla nebo vozidla. Také jeho údržba je mnohem jednodušší. Díky integrované GPS navigaci je postřikování plodin přesnější a efektivnější.

20 minut vzdušného času se zátěží 150 kg

S jednou plně nabitou baterií by měla být doba letu dronu přibližně 20 minut a maximální zatížení může vážit mezi 100 a 150 kg. Díky 12 vrtulím unese tolik nákladu. Stabilní a bezpečný let je zajištěn, i když 2 vrtule přestanou fungovat. V případě vážnější poruchy zajistí bezpečné přistání zabudovaný padák.

Drone4Agro cooperation with MGM COMPRO

Budoucnost průmyslových dronů díky zemědělské revoluci

Jakmile tento holandský start-up dokončí svůj dron, jeho použití je neomezené, nejen v zemědělské revoluci. Je to otázka 2 let a tyto drony pomohou hasičům uhasit požár na nepřístupných místech. Horská záchranná služba ocení dálkové ovládání a vertikální start při hledání nezvěstných turistů.

Partnerství MGM COMPRO a Drone4Agro

MGM COMPRO věří v tuto vizi, a proto jsme se připojili k našim společným kapacitám, abychom se mohli podílet na zemědělské revoluci. Naším hlavním úkolem v tomto projektu je poskytnout komplexní technickou podporu pro Drone4Agro. Dodáváme našemu partnerovi kompletní pohonný systém, který zahrnuje:

  • Průmyslové regulátory rychlosti HBC 140120
  • Elektromotor Ret 30
  • Zakázkově vyráběné akumulátory Li-Ion
  • Systémy pro správu baterií
  • Nabíječky baterií pro průmyslové vyvážení

Myslíte si, že myšlenka zemědělských dronů je utopie? Podívejte se na video z procesu vývoje a testování Drone4Agro a nahlédněte do budoucnosti!

Doporučené články

MGM COMPRO na úspěšné služební cestě do Kanady

MGM COMPRO na úspěšné služební cestě do Kanady

Ve společnosti MGM COMPRO věříme, že udržování vztahů s klienty a partnery je velmi důležité, a proto se náš zástupce vydal na obchodní cestu do Kanady, aby prohloubil kontakty se stávajícími partnery a navázal nová partnerství s místními společnostmi.

Aero Friedrichshafen 2022

Aero Friedrichshafen 2022

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2022 je konečně zpět. Jedna z největších leteckých událostí roku. A my jí byli součástí. Přečtěte si více o celé akci a o tom, jaká byla po dvouleté pauze.

Přistání na Měsíci v roce 2023

Přistání na Měsíci v roce 2023

NASA spolu se společností Masten se přibližují k přistání na Měsíci v roce 2023 se svými přistávacími moduly. MGM COMPRO je dodavatelem regulátorů otáček.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt