Ani náročné výzvy nejsou problém

V závislosti na mechanické konstrukci baterie může být výhodné použít řešení vyžadující více modulů BMS, které nejsou umístěny přímo v každém „S“ (sériovém) článku, ale uvnitř bateriového boxu (nebo uvnitř nabíječky – pro balancující nabíječ) a soustředěně tak odvádí odpadní teplo. V závislosti na požadovaných vyrovnávacích proudech (doba nabíjení / balancování) se tyto typy vyrábějí ve variantách 100 mA a 1 000 mA.

Typy BMS8i a BMS16i zajišťují balancování článků během nabíjení, ale také balancování trvalé.
Naše inteligentní systémy standard disponují velkou variabilitou funkcí, aby bylo možné co nejlépe pečovat i o vysoké počty bateriových článků. Kromě toho jsou unikátní svou konektivitou a diagnostikou, bezpečností a spolehlivostí, stejně jako velkým počtem komunikačních protokolů,  které poskytují možnost přizpůsobení.

Bezpečnost nových rozměrů

Základní vlastností je bezkonkurenční spolehlivost díky zdvojení všech klíčových komponent. Kromě toho tyto systémy poskytují nejpokročilejší hardwarovou sebekontrolu v reálném čase, díky níž jsou battery management systémy společnosti MGM COMPRO jedněmi z nejspolehlivějších na trhu.

Stvořeny pro létání

Jak naše BMS8i, tak 16i se skvěle hodí pro letecké aplikace. Díky mnoha klíčovým funkcím, skvělé konektivitě a komunikačním funkcím poskytují tyto komponenty široké možnosti nastavení pro letecké účely.

Vysoké balanční proudy, rychlé nabíjení

BMS-2 a BMS-256 systémy balancují velmi vysokými proudy, a to až 10A! To ve srovnání s konkurenčními systémy, které balancují nižšími proudy, přináší řadu významných výhod. Naprosto zásadní je rychlost srovnání článků a tedy i rychlost samotného nabíjení. U baterií typu LiFePo4, které lze balancovat až v posledních 5 % nabíjecího procesu, rychlost balancování (= velikost balancovacího proudu) získává zásadně na významu. Systémy balancující nižšími proudy tedy proces nabíjení podstatně prodlužují (zdržují) a to mnohonásobně.

Pokročilé monitorování, jedinečná péče

Systémy BMS-2 a BMS-256 představují precizní ochranu a velmi vyspělou diagnostiku všech článků bateriového systému. Monitorují všechny důležité veličiny každého článku, komunikují s nadřízeným systémem (CAN bus) a ukládají podstatné informace i s reálným časem. Je tedy zpětně možné identifikovat co přesně a v jakém čase se s konkrétním článkem dělo. To je naprosto neocenitelný nástroj pro diagnostiku různých poruch např. nabíječe, nekorektního zacházení s články nebo výskytu vadného článku a jeho následné reklamace.

Systémy BMS-2 a BMS-256 eliminují vliv vnitřních odporů článků a silových vodičů. Naprosto jedinečným způsobem zajišťují měření teploty výkonového prvku (absolutní eliminace možnosti přehřátí a destrukce). Systém umožňuje vedle komunikace s nadřízenými systémy i spolupráci s regulátory řady HBC.

Jedná se tedy o excelentní systém, plný inovativních technologií a algoritmů. Balancuje vysokými proudy, zajišťuje jedinečnou péči a prodloužení životnosti bateriovým systémům. To představuje nezanedbatelný ekonomický přínos.

Pasivně balancující typ

Skladné řešení, které je velmi výhodné pro některé typy mechanických konstrukcí baterií. Největší výhodou je přímé umístění velmi malých a lehkých modulů do každého „S“ (sériového) článku uvnitř baterie. Tento typ BMS nabízí různé metody balancování podle konkrétních potřeb konečné aplikace. Systém je možné balancovat jak při nabíjení, tak i trvale, což je optimální řešení pro akumulátory, kde váha hraje nejdůležitější roli a současně je balancování realizováno pomocí nižších proudů. V těchto případech se systém stará o balancování baterie po celou dobu.

Aktivní vzdušný typ

Nejpokrokovějším typem PBT designu BMS je varianta AAT, kde je vybalancování aktivně realizováno přenosem náboje z buněk s vyšší úrovní náboje do buněk s nižší úrovní náboje. Hlavní výhodou je vyšší vyrovnávací proud s nižším ohřevem. Samozřejmostí je, stejně jako u všech BMS společnosti MGM COMPRO, různé komunikační kanály, nastavení parametrů nastavitelné pomocí uživatelského rozhraní PC, aktualizace firmwaru, diagnostika dat a mnoho dalšího.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS