teTra Aviation získalo Cenu Pratt & Whitney na GoFly

V posledních několika dnech MGM COMPRO velmi úzce spolupracovalo s japonským týmem teTra Aviation, který soutěžil na GoFly Event ve Spojených státech. Tato spolupráce byla bezpochyby velmi zajímavá a povzbudivá.

Jedinečná soutěž

Naši japonští partneři, tým TeTra Aviation, se více než dva roky věnovali práci na svém VTOLu teTra 3 pro GoFly. GoFly je vskutku jedinečná soutěž: za podpory svého hlavního sponzora Boeingu a odměn přes 2 miliony dolarů, GoFly vybízí inženýry, designéry a inovátory z celého světa, aby přišli s co nejlepšími VTOL řešeními. Cílem ceny GoFly je podpořit vývoj bezpečných, tichých a ultrakompaktních osobních létajících zařízení schopných svislého vzletu a přistání.

Řešení by mělo být uživatelsky přívětivé a samozřejmě poskytovat nadšení z letu. Kromě těchto požadavků jsou funkce a design na týmech inovátorů.

Tvrdá práce se vyplácí

Jedním z těchto statečných uskupení byl tým teTra Aviation z Japonska. Ti se rozhodli, že se akce zúčastní s jejich TeTra Mk-3E (veřejný název: Tetra 3). TeTra se probojovala skrze několik fází, v jedné z nich ale potřebovali pomoc našeho technického týmu.

V MGM COMPRO milujeme výzvy, takže náš tým na poslední chvíli úspěšně dodal čtyři regulátory motorů, aby umožnil Tetře 3 létat na hlavní akci (vše bylo vyrobeno, připraveno, a dopraveno z Evropy do Spojených států během 24 hodin). Týmu teTra Aviation jsme tak pomohli k dosažení jejich cíle: vyhrát jednu z elitních cen celé události.

 

Cena Pratt & Whitney Disruptor

Po letech tvrdé práce se přání teTry splnila. 29. února byli vyhlášeni jako vítězové elitní ceny Pratt & Whitney. Tato společnost ocenila teTru za inovativnost a překročení rámce vývoje osobních létajících zařízení pro soutěž. Cenou Disruptor Award společnost Pratt & Whitney uznala řešení týmu za mimořádnou inovaci a originalitu.

Je zcela jasné, že se pro teTra Aviation jedná o velký úspěch, a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho. Nezbývá, než poslat naše nejupřímnější gratulace do Japonska a slíbit, že budeme i nadále podporovat inovátory z celého světa v jejich snaze o lepší budoucnost pomocí vyspělých dopravních technologií.

Related Articles

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf přišel s inovativním i podnětným projektem. Již vytvořili dronové taxi, aby udělali obrovský pokrok a byli nejlepší v oboru. MGM COMPRO je ctí být toho součástí. Podívejme se, jak probíhají jejich testovací lety!

Udržitelné městské Electra Aero

Udržitelné městské Electra Aero

Electra Aero je fantastický projekt letadla eSTOL. Bude to bezpečné, čisté, cenově dostupné a zábavné. MGM COMPRO je hrdý na to, že může být jeho součástí. Podívejme se, jak to funguje a vypadá!

Ekologický způsob paramotorů

Ekologický způsob paramotorů

Jsme součástí velkého projektu, ve kterém integrujeme elektrický pohon do paramotoru. Je bezpečnější, méně hlasitý, bez emisí a také ekologický. Je to chytré řešení, tak se podívejme, jak to funguje!

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS