teTra Aviation získalo Cenu Pratt & Whitney na GoFly

V posledních několika dnech MGM COMPRO velmi úzce spolupracovalo s japonským týmem teTra Aviation, který soutěžil na GoFly Event ve Spojených státech. Tato spolupráce byla bezpochyby velmi zajímavá a povzbudivá.

Jedinečná soutěž

Naši japonští partneři, tým TeTra Aviation, se více než dva roky věnovali práci na svém VTOLu teTra 3 pro GoFly. GoFly je vskutku jedinečná soutěž: za podpory svého hlavního sponzora Boeingu a odměn přes 2 miliony dolarů, GoFly vybízí inženýry, designéry a inovátory z celého světa, aby přišli s co nejlepšími VTOL řešeními. Cílem ceny GoFly je podpořit vývoj bezpečných, tichých a ultrakompaktních osobních létajících zařízení schopných svislého vzletu a přistání.

Řešení by mělo být uživatelsky přívětivé a samozřejmě poskytovat nadšení z letu. Kromě těchto požadavků jsou funkce a design na týmech inovátorů.

Tvrdá práce se vyplácí

Jedním z těchto statečných uskupení byl tým teTra Aviation z Japonska. Ti se rozhodli, že se akce zúčastní s jejich TeTra Mk-3E (veřejný název: Tetra 3). TeTra se probojovala skrze několik fází, v jedné z nich ale potřebovali pomoc našeho technického týmu.

V MGM COMPRO milujeme výzvy, takže náš tým na poslední chvíli úspěšně dodal čtyři regulátory motorů, aby umožnil Tetře 3 létat na hlavní akci (vše bylo vyrobeno, připraveno, a dopraveno z Evropy do Spojených států během 24 hodin). Týmu teTra Aviation jsme tak pomohli k dosažení jejich cíle: vyhrát jednu z elitních cen celé události.

 

Cena Pratt & Whitney Disruptor

Po letech tvrdé práce se přání teTry splnila. 29. února byli vyhlášeni jako vítězové elitní ceny Pratt & Whitney. Tato společnost ocenila teTru za inovativnost a překročení rámce vývoje osobních létajících zařízení pro soutěž. Cenou Disruptor Award společnost Pratt & Whitney uznala řešení týmu za mimořádnou inovaci a originalitu.

Je zcela jasné, že se pro teTra Aviation jedná o velký úspěch, a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho. Nezbývá, než poslat naše nejupřímnější gratulace do Japonska a slíbit, že budeme i nadále podporovat inovátory z celého světa v jejich snaze o lepší budoucnost pomocí vyspělých dopravních technologií.

Related Articles

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Před pár dny náš dlouholetý partner GP GLIDERS oznámil příchod zcela nového a samozřejmě také plně elektrického kluzáku GP JETA 15, pyšnícího se vylepšenými, spíše závodními, parametry. I přes současnou nelehkou dobu GP GLIDERS nepřestává na kluzáku pracovat – před pár dny firma ukázala první letové záběry nového modelu.

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Letadlo ΦNIX je jedním z našich srdcových projektů. Právě proto je pro nás skvělou zprávou, že počátek jeho sériové produkce vzbudil pozornost několika švédských subjektů.

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS