2016 v MGM COMPRO

Nejdříve ze všeho nás nechte vám popřát šťastný nový rok a dovolne nám poděkovat vám za vaši podporu v roce 2016. Předtím než vás budeme inforomovat o novinkách v roce 2017, nechte nás zhodnotit rok uplynulý.
AERO Friedrichshafen

V roce 2016 jsme se zúčastnili prestižního veletrhu na kterém nesmí žádná společnost pohybující se v leteckém průmyslu chybět – AERO v německém městě Friedrichshafen. Nenecháme si to ujít ani tento rok, už nyní připravujeme naši výstavní plochu pro letošní ročník, který se koná 5 - 7 dubna. O tom jak probíhal minulý ročník jsme vás informovali v článku.

1247-aero-2017-mgm-compro

Partnerství s GP Gliders

Důležitým milníkem uplynulého roku byla bezpochyby spolupráce s polskou společností GP GLIDERS. Díky naší spolupráci se našemu partnerovi podařilo dostat do vzduchu elektrický kluzák GP 14 SE Velo.

Vývoj průmyslového dronu

Projektem, o kterém bude v budoucnu bezpochyby slyšet, a který má potenciál změnit způsob jakým funguje zemědělský průmysl je Drone4Agro. Tento nizozemský startup pracuje na dálkově ovládaném dronu, jehož úkolem je nejen postřik obdělávané půdy, ale také kontrola rostlin proti škodné.

Všestranný dron

O dronu s výstižným názvem flying bike neboli FLIKE určitě ještě mnohokrát uslyšíme. Tento dron od maďarské společnosti ByeGravity má za sebou první úspěšné testovací lety a zaujme především svým širokým využitím. Dá se ovládat přímo na palubě nebo dálkově a jeho vysoká nosnost nabízí využití jak v průmyslu, tak v osobní dopravě či záchranářství. O tomto projektu se dozvíte více v článku.