"Malá" BMS-16

Samostatný battery management systém spolupracující s nabíječi. Je určen k balancování, managementu a diagnostice až 16-ti článku s kapacitou až 40Ah.

Vyspělá péče, kompaktní rozměry

BMS-16 zajišťuje všechny potřebné funkce precizního managementu baterií, čímž zásadně prodlužuje životnost bateriových systémů a výrazně zvyšuje ekonomickou efektivitu celku. Samozřejmostí je péče o každý článek zvlášť, včetně nezbytné diagnostiky, nastavování pomocí PC, vyčítání dat, real-time monitoringu, loggování a řada dalších funkcí. Velkou předností pro použití v mnoha aplikacích jsou malé rozměry a váha tohoto systému.

Možnosti použití

Svou koncepcí je vhodná pro systémy kde bude zajišťovat management článků v procesu nabíjení i vybíjení, stejně tak i pro systémy kde je určena pro management článků pouze v průběhu nabíjení.

V celé řadě aplikací může být BMS-16 zabudována "napevno" (např. elektrický skútr). V takovém případě může BMS-16 zajišťovat péči nad bateriemi jak v průběhu nabíjení, tak i v průběhu provozu, tedy vybíjení.

Naopak v dalších aplikacích, jako je např. elektrický paraglide, se o baterie v průběhu vybíjení stará regulátor otáček motoru (regulátory MGM COMPRO HBC SERIES). V těchto případech lze BMS-16 použít společně s nabíječem čistě k ochraně a managementů baterií pouze v procesu nabíjení. Pro tento typ použití není tedy nutné mít BMS "s sebou" zabudovanou napevno, ale je použita společně s nabíječem jen při nabíjení.

Ideální prvek pro Vaši aplikaci

Špičková ochrana baterií, možnost velmi snadné integrace do systému, malé rozměry a velká univerzálnost použití dělá z BMS-16 kompaktní systém ideálně použitelný v celé řadě aplikací kde záleží na životnosti baterií, efektivnosti a ekonomičnosti jejich použití a provozu.


Zajímají Vás další podrobnosti? Zanechejte nám svou e-mailovou adresu a naši specialisté se s Vámi brzy spojí.