ManDrone - svět z ptačí perspektivy

Dovolte nám představit vám další zajímavý projekt, na němž se společnost MGM COMPRO podílí. Tento nizozemský start up má za cíl sestrojit Drone se širokým využitím v průmyslu i jiných odvětvích.

ManDrone je koncept hybridu na pomezí mezi ultralightem a dronem. Tato multikoptéra má 12 koaxiálních vrtulí, které ji umožňují vertikální start a stejně hladké přistání. Díky svým rozměrům 3 x 2,5 metru s ní „zaparkujete“ téměř kdekoliv. Navíc ke vzlétnutí nevyžaduje ranvej a k jejímu skladování nepotřebujete na rozdíl od vrtulníku prostorný hangár.

Nesnili jste někdy při pohledu na ptáky na nebi o tom, jaké by to bylo také lítat a podívat se na svět z ptačí perspektivy? Stejný sen má i nizozemský věděc Wilfried Rissenbeek, který stojí za několika start-upy zaměřenými na drony, ať už je to Drone4Agro nebo HummingMan – předchůdce projektu ManDrone, o kterém je tento článek.

Bezpečnost nadevše

Dvanáct motorů je navrhnuto tak, aby mohl ManDrone pokračovat v letu i při výpadku dvou z nich najednou. Tím je zajištěný plynulý a bezpečný let. Pro případ vážné nehody má dron zabudovaný padák, který zabrání tvrdému přistání a vážnějším škodám.

4-e1427824104687

Zářivá budoucnost dronů

Hlavní koordinátor projektu, Wilfried Rissenbeek plánuje ManDrone sestrojit tak, aby unesl až dvojnásobek své vlastní hmotnosti, tedy 150 Kg. Díky tomu může v budoucnu najít využití vzemědělství, dopravě, při hašení požárů nebo jako záchranářský dron, který přepraví zraněné do nemocnice.

4-e1427824104687

MGM COMPRO jako významná součást revoluce

Do projektu je zapojena síť expertů, kteří mají za cíl navrhnout a sestrojit fungující letoun během nejbližších 2 let. Tento tým spolupracuje také na projektu Drone4Agro, zemědělský dron, který má již funkční prototyp a v nejbližších letech by měla být spuštěna sériová výroba. O tomto projektu a naší roli v něm si můžete přečíst v našem posledním článku.