Partnerství s firmou VOP CZ

MGM COMPRO dodává komplexní elektrický pohonný systém pro robotizované armádní vozidlo Taros V2 z dílny státního podniku VOP CZ.

Vzájemná spolupráce

Firma VOP CZ je výrobní a vývojový podnik sídlící v Šenově u Nového Jičína. Společnost se chlubí tradicí sahající až do roku 1946. Její hlavní činnost se soustředí zejména na opravy, modernizaci, výrobu a vývoj specializované techniky pro pozemní vojsko.

I když se hlavní pozornost podniku soustředí na civilní výrobu, která tvoří až 90 % obratu firmy, spolupráce s MGM COMPRO probíhá v rámci vývoje robotického armádního vozidla Taros V2.

Tento unikátní robot je určen pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek.

Technické údaje:

  • Základní modul s 4x4 2 nápravami, doplňkový o jedné nápravě 2x2
  • Možnost konfigurace 10x10 o 5 nápravách
  • Ke každému kolu elektromotor s výkonem 10 kW
  • Celkový výkon 40-100 kW
  • Hmotnost verze 6x6 1 400 kg


Vývoj technologií pro VOP

Vývojový tým MGM COMPRO se podílí na komplexní dodávce pro podnik VOP, ve které hrají hlavní roli průmyslové regulátory otáček té nejvyšší kvality spolu se speciálně upravenými elektromotory.

Spolupráce s našim významným partnerem se neustále vyvíjí a dále se tak naše kooperace může prohloubit o dodávky lithiových článků a BMS systémů zajišťujících špičkový management ukládání energie do bateriových systémů.

Do budoucna přejeme našemu partnerovi hodně úspěchů s projektem Taros V2, který je na světové scéně opravdovým unikátem. Věříme také v zajímavou budoucnost naší vzájemné spolupráce na tomto i jiných projektech.

Podívejte se na významé mezinárodní ocenění projektu Taros V2


Taros V2 v akci


Přečtěte si více o firmě VOP a jejích projektech