Průmyslový nabíječ BMC4530

Nabíječ s integrovaným battery management systémem pro precizní nabíjení a management větších bateriových systémů vysokými proudy (desítky ampér).

Nabíječka BMC4530 reprezentuje balancující nabíječky větších výkonů. Je určena pro nabíjení bateriových sad, u kterých není instalován klasický BMS systém.

Profesionální řešení

Toto řešení je vhodné především pro létající stroje a aplikace kde hraje důležitou roli váha bateriové sady. Tzn. není žádoucí instalovat balancery (balancující moduly) přímo k článkům. To ušetří na hmotnosti celého paku (bateriové sady) a rovněž odpadá starost se zbytkovým teplem vznikajícím při balancování v rámci nabíjení takové baterie.

V této koncepci se o stav článků v rámci vybíjení a monitoringu stará vestavěná BMS. Přesněji řečeno její část, která je přímo součástí paku (bateriové sady). Jedná se však pouze o velmi malou jednotku, s nízkou hmotností, která nevyzařuje teplo, zajišťuje měření a ukládání dat, stavů celé sady i jednotlivých článků. Dále i komunikaci k nadřazeným a palubním systémům.

Vysoký výkon, jedinečná péče

Nabíječ tedy obsahuje vlastní výkonovou nabíjecí část (měniče) a kompletní management výkonového balancování jednotlivých článků. Naprostou samozřejmostí u systémů na této technologické úrovní je procesorové řízení všech komponent. To také zajišťuje komunikaci s nadřízenými systémy. Ve spojení s vysoce sofistikovanými nabíjecími a balancujícími algoritmy MGM COMPRO se jedná o zařízení reprezentující nejvyspělejší technologie v oblasti prodloužení životnosti a managementu baterie.

Nabíječ disponuje širokou nabídkou možností spolupráce s PC. Od základních přes pokročilá nastavení až po detailní sledování nabíjecího procesu a diagnostiky jednotlivých článků i baterie jako celku. Vše je možné sledovat na připojeném PC nebo notebooku. Základní stavové informace jsou také zobrazovány na indikačním displeji a velkoplošných LED umístěných přímo na nabíječi.

Nabíjecí výkon nabíječky na přiložených obrázcích je téměř 6kW. Výkon může být výrazně vyšší nebo naopak nižší, záleží na požadavku zákazníka, popř. konkrétní aplikaci, pro kterou bude nabíječ sloužit.

Vhodný pro široké spektrum použití

Tento komplexní nabíjecí systém byl navržen tak, aby výsledná konfigurace nabíječky mohla být téměř libovolná (počet článků, nabíjecí proudy, nabíjecí výkon, ...), záleží jen na Vašem požadavku.


Zajímají Vás další podrobnosti? Zanechejte nám svou e-mailovou adresu a naši specialisté se s Vámi brzy spojí.