Revoluce v zemědělském průmyslu

Do roku 2050 bude lidstvo potřebovat o 70 % více potravin. Zkušení inženýři z Nizozemska proto založili společnost Drone4Agro, která má za cíl odstartovat revoluci v zemědělském průmyslu. A my jsme u toho!

Ušetřit nejen náklady zemědělcům, ale také zabránit devastaci přírody – to je cílem nizozemského start-upu, Drone4Agro. Do 2 let by měl světlo světa spatřit fungující dron určený pro zemědělství. Se všemi potřebnými certifikáty, schválený k celosvětovému použití.

Drone4Agro


Nižší náklady, nulové devastace přírody

Drone4Agro je zařízení s 12 vrtulemi, které mu umožňují vertikální start. Zemědělci proto nemusí být při ošetřování plodin odkázáni na startovací ranvej, jak tomu je například u práškovacích letadel. Na rozdíl od postřikovacích vozidel není dron při postřiku v kontaktu se zemí. Nedochází proto k znečištění půdy a odstraněním řádků pro průjezd vozidla vzniká prostor k zasazení většího objemu plodin.

Velikost dronu je 3 x 2,5 metru, jeho skladování je tak mnohem jednodušší než u průmyslových vozidel či dokonce práškovacích letadel. Jeho údržba je oproti klasickým průmyslovým strojům téměř nulová. Postřik provedený dronem je díky zabudované GPS navigaci velmi přesný a efektivní.


20 minut ve vzduchu, 150 kg nákladu

Na jedno nabitívydrží ve vzduchu 20 minut a maximální hmotnost nákladu se pohybuje mezi 100 -150 kg. Velká nosnost je zapříčiněna 12 motory. Plynulý a bezpečný let není ohrožen ani při poruše dvou motorů zároveň. Při vážnější poruše zachrání váš dron a náklad zabudovaný padák, který zajistí plynulé a bezpečné přistání.


Drone4Agro


Budoucnost průmyslových dronů

Jakmile tento nizozemský start-up dokončí vývoj, jsou možnosti využití jejich dronu neomezené. Není otázkou příliš daleké budoucnosti, kdy se budou menší hůře dostupné požáry hasit speciálně upravenými drony. Možnost ovládání na dálku a snadný start z plochy o minimální rozloze jistě ocení zaměstnanci horské služby, kterým může pomoct při hledání pohřešovaných turistů, nebo je dokonce z místa nehody dopravit?


Spolupráce MGM COMPRO a Drone4Agro

Společnost MGM COMPRO této vizi věří a proto jsme s Drone4Agro spojili síly. Našim úkolem na tomto ambiciózním projektu je zajistit kvalitní technickou podporu. Pro společnost Drone4Agro vyvíjíme kompletní pohonnou jednotku. To znamená:

Celá výroba je připravena a čeká se na veškeré potřebné certifikáty a povolení. Do dvou let je společnost MGM COMPRO připravena dodávat pohonné jednotky sériově.


Myslíte si, že se jedná o utopickou myšlenku několika nadšenců? Video z vývoje a testování Drone4Agro vám umožní nahlédnout do blízké budoucnosti.