BMS

Battery Management Systémy

BMS systémy MGM COMPRO Vám přináší zcela nový rozměr ekonomické efektivity v aplikacích využívajících baterie na bázi lithia. Zajišťují špičkový management ukládání energie do bateriových systémů (jak v procesu nabíjení, tak vybíjení a to i velmi vysokými proudy) pro nejrůznější průmyslové aplikace, solární a větrné elektrárny, ostrovní systémy, chytré domy, EV (elektrická auta, letadla, lodě, paraglidy, …) apod. Dokonale chrání Vaše články a významně prodlužují jejich životnost. Nabízejí široké spektrum nastavení, ochran, diagnostiky, komunikace, …

Inteligence a dynamika

Tyto systémy zajišťují inteligentní a dynamický management všech typů článků a baterií na bázi lithia. Jsou vhodné pro systémy od několika článků až po systémy se stovkami článků v sérii. Kapacita bateriového systému není omezena a může jít do tisíců Ah.

BMS-2 | Efektivita ve své nejlepší formě

BMS-2 systémy balancují velmi vysokými proudy a to až 10A! To ve srovnání s konkurenčními systémy, které balancují nižšími proudy, přináší řadu významných výhod. Naprosto zásadní je rychlost srovnání článků a tedy i rychlost samotného nabíjení. U baterií typu LiFePo4, které lze balancovat až v cca posledních 5-ti % nabíjecího procesu, rychlost balancování (= velikost balancovacího proudu) získává zásadně na významu. Systémy balancující nižšími proudy tedy proces nabíjení podstatně prodlužují (zdržují) a to mnohonásobně.

Systémy BMS-2 představují precizní ochranu a velmi vyspělou diagnostiku všech článků bateriového systému. Monitorují všechny důležité veličiny každého článku, komunikují s nadřízeným systémem (CAN bus) a ukládají podstatné informace i s reálným časem. Je tedy zpětně možné identifikovat co přesně a v jakém čase se s konkrétním článkem dělo. To je naprosto neocenitelný nástroj pro diagnostiku různých poruch jako např. nabíječe, nekorektního zacházení s články nebo výskytu vadného článku a jeho následné reklamace.

Systémy BMS-2 eliminují vliv vnitřních odporů článků a silových vodičů. Naprosto jedinečným způsobem zajišťují měření teploty výkonového prvku (absolutní eliminace možnosti přehřátí a destrukce). Systém umožňuje vedle komunikace s nadřízenými systémy i spolupráci s regulátory řady HBC.

Jedná se tedy o excelentní systém, plný inovativních technologií a algoritmů. Balancuje vysokými proudy, zajišťuje jedinečnou péči a prodloužení životnosti bateriovým systémům. To představuje nezanedbatelný ekonomický přínos.

Data sheet MGM COMPRO BMS-2

BMS-16 | Vyspělá péče, kompaktní rozměry

BMS-16 zajišťuje precizní management baterií méně rozsáhlých systémů. Konkrétně až 16 článků s kapacitami do cca 40Ah. Jedná se o systém s velmi malými rozměry, který je svou koncepcí vhodný pro široké spektrum použití. Může být snadno integrován do systému (aplikace) a zajišťovat tak excelentní péči článkům v průběhu nabíjení i vybíjení. Nebo může být použit samostatně, pouze s nabíječem a poskytovat management článků jen v procesu nabíjení. Stejně jako větší systém BMS-2 disponuje i systém BMS-16 pokročilými algoritmy, vyspělou péčí, diagnostikou a monitoringem článků. Maximalizuje životnost článků a jejich ekonomickou efektivitu.

Data sheet MGM COMPRO BMS-16

Když je váha na prvním místě

V portfoliu máme i systémy vhodné pro rozdělení BMS na „letovou“ a „pozemní“ část. To ušetří na hmotnosti bateriové sady. Odpadá balancovací část včetně chladícího systému i starost se zbytkovým teplem vznikajícím při balancování v rámci nabíjení takové baterie. V těchto případech se o články v průběhu vybíjení (za letu) stará regulátor otáček, nebo tzv. „letová“ část BMS, která je velmi malá a lehká. Pro nabíjení je použita tzv. „pozemní“ část BMS, nebo přímo balancující nabíječka. V těchto případech „letová“ část BMS při nabíjení pouze monitoruje nabíjecí procesy a ukládá data. Tato koncepce je řešení šité na míru především pro létající EV, kde je minimální váha jednotlivých součástí důležitým faktorem.


Zajímají Vás další podrobnosti? Zanechejte nám svou e-mailovou adresu a naši specialisté se s Vámi brzy spojí.