Nabíječky

Vysoce sofistikované průmyslové nabíječe

Balancující nabíjecí systémy MGM COMPRO využívají pokročilých algoritmů péče a prodloužení životnosti baterie. Zajišťují precizní nabíjení vysokými proudy od jednotek A po ca 100A. Jsou všestranně použitelné pro sady od několika článků až po desítky článků v sérii. Jsou vhodné i pro velmi rychlé (10-15min) nabíjení článků typu A123. Lze je modifikovat a přizpůsobit širokému spektru požadavků zákazníka. Samozřejmostí je také monitoring nabíjení v reálném čase a řada možností spolupráce systému s PC.

Vysoké proudy, vyspělá ochrana

Řešení MGM COMPRO zahrnuje širší nabídku balancujících nabíjecích systému. Od menších pro několik málo článků, až po rozsáhlé nabíjecí systémy s vysokými výkony. Vynikají propracovanými algoritmy nabíjení a managementu článků. Ochrana, diagnostika, široká spolupráce s PC i real-time monitoring nabíjecího procesu, to vše nabízí průmyslové nabíječe MGM COMPRO.

Balancující nabíjecí systémy MGM COMPRO jsou vhodné pro články a bateriové sady, které nemají instalované balancery (balancující moduly). Vedle takto koncipovaných systémů jsou ideální i pro bateriové aku-paky, které mají jen „letovou“ část BMS. Tzn., nabíječe obsahují kompletní výkonovou část vč. balancujících modulů. Vždy zajistí excelentní nabíjení, management i ochranu všech článků nabíjených baterií.

(Koncepce baterií s „letovou“ částí BMS je šitá na míru aplikacím, kde je potřeba nízká váha baterie. Další výhody jsou absence nutnosti chlazení a starosti s odpadním teplem. „Letová“ část BMS je jen velmi malá, lehká a zajišťuje monitorování procesů, ukládání dat a komunikaci s nadřízenými systémy.)

Významnou předností nabíjecích systémů MGM COMPRO jsou vysoké nabíjecí a balancující proudy. Většina typů nabíječů MGM COMPRO dokáže balancovat v plném rozsahu nabíjecích proudů (např. až 100A!). To má zásadní význam v případech velmi rychlého (10-ti až 15-ti minutového) nabíjení článků typu A123 a jim podobných. Stejně důležitý je tento parametr i pro články typu LiFePo4, u kterých je na dokonalé vybalancování jen velmi malý časový úsek, cca posledních 5% dodávaného náboje. Je tedy maximálně žádoucí balancovat co možná nejvyššími proudy. (balancování nízkými proudy enormně prodlužuje délku nabíjení a to až mnohonásobně)

Rozumíme individuálním potřebám

Známe Vaše požadavky. Jsou individuální a specifické. Proto jsou naše nabíjecí systémy navrženy tak, aby výsledná konfigurace mohla být téměř libovolná (počet článků, nabíjecí proudy, nabíjecí výkon apod.)


Zajímají Vás další podrobnosti? Zanechejte nám svou e-mailovou adresu a naši specialisté se s Vámi brzy spojí.