Baterie

Lithiové baterie pro průmyslové aplikace

Baterie na bázi Lithia představují současný vrchol technologií ukládání energií. Vynikají poměrem rozměrů, váhy a kapacity. Jsou schopny dodávat vysoké proudy. S kvalitní péčí mají dlouhou životnost. Nabízíme samotné články i kompletní aku-paky baterií vhodné pro nejrůznější průmyslové použití od malých aplikací až po uplatnění v elektrických dopravních prostředích (EV), chytrých domech, ostrovních systémech i systémech ukládání energií elektráren.

Společnost KOKAM je předním světovým výrobcem průmyslových článků na bázi lithia. MGM COMPRO a KOKAM jsou partnery přes 12 let. Tato spolupráce znamená dokonalou znalost těchto článků a s nimi souvisejících technologií. Z toho plynoucí výhody najdete v produktech MGM COMPRO, regulátorech i BMS systémech, v podobě nejvyspělejší péče o baterie. Společnost MGM COMPRO je oficiálním distributorem těchto článků a bateriových aku-paků.

Průmyslové články a baterie typu LiPol

Tyto články představují nejkvalitnější a nejspolehlivější typy článků na bázi Lithia současnosti. Baterie KOKAM jsou rovněž certifikované pro letecký provoz. V nabízeném portfoliu je pestrá paleta článků až do kapacity 240Ah. Obecně je lze skládat do baterií v prakticky libovolné sérioparalelní konfiguraci (tzn. bez omezení celkového napětí, kapacity a proudu).

Tyto baterie mohou dodávat velmi vysoké proudy při nejlepším poměru váhy a uložené energie. Díky velmi malým vnitřním odporům a schopnosti dodávat extrémně vysoké proudy, stojí v současné době na špičce tohoto segmentu.

Tyto články najdou nezastupitelné využití v aplikacích, kde jsou potřeba vysoké proudy, malé rozměry a nízká hmotnost trakční baterie.

Průmyslové články a baterie Li-Ion

Jsou velmi zajímavou variantou pro případy, kdy potřebujete větší kapacitu baterie při nižší hmotnosti a rozměrech, s proudovými požadavky v rozmezí 10 – 15A na jeden článek.

Články je možné opět seskládat do libovolné sério-paralelní kombinace a vytvořit tak baterii s prakticky libovolnou kapacitou a napětím. Takto seskládaná baterie má sice větší vnitřní odpor než baterie seskládaná ze špičkových Li-Pol článků, ale při stejné kapacitě je významně menší a lehčí. Výhodou je také poměrně snadná rozměrová přizpůsobivost, protože baterie je seskládaná z rozměrově malých článků.

Průmyslové články a baterie typu LiFePo4

V případech kdy daná aplikace nemá takové nároky na dodávané proudy, rozměry a váhu baterie, lze s výhodou využít články typu LiFePo4. Jsou vyráběny v kapacitách od desítek Ah až po stovky Ah. Velkou výhodou je „tuhý“ obal článků, tzn., jsou mechanicky odolnější než klasické LiPol články. Nezanedbatelný rozdíl představuje i cena těchto článků v porovnání s články typu LiPol.

Samotné články i kompletní aku-paky

Na základě potřeb zákazníka vyrábíme z těchto článků bateriové aku-paky. V případě zájmu mohou být články profesionálně vybrány na základě vnitřních odporů, což zajistí ještě lepší výsledné parametry celého aku-paku.

Prodlužujeme živostnost vašich baterií

Současně můžeme k bateriím dodat odpovídající BMS, která zajistí špičkový management v průběhu nabíjení i vybíjení, čímž výrazně prodlouží životnost baterie a ekonomickou efektivitu celku. V naší nabídce naleznete i nabíječe s velice sofistikovanými algoritmy pro nabíjení těchto typů baterií.

Některé typy regulátoru HBC SERIES disponují funkcí hlídání baterie (každý článek) v průběhu provozu. To je velmi výhodné pro létající stroje (aplikace), kde regulátor zastoupí „létající“ část BMS, tzn. významnou úsporu hmotnosti.

Vedle baterií KOKAM dodáváme i průmyslové lithiové články jiných výrobců. Vždy se jedná pouze o baterie s vysokou kvalitou a vynikajícími parametry.


Zajímají Vás další podrobnosti? Zanechejte nám svou e-mailovou adresu a naši specialisté se s Vámi brzy spojí.