dufour aerospace cooperation with MGM COMPRO

DUFOUR DOKONČIL LETOVÉ ZKOUŠKY JEJICH E-VTOL

S potěšením oznamujeme, že jeden z našich významných partnerů – Dufour Aerospace – přináší skvělé zprávy pro oblast elektrického letectví. Důvodem je dokončení prvních testovacích fází jejich sklopného křídla e-VTOL s názvem aEro 2.

27. července 2020 společnost Dufour Aerospace oznámila, že jejich technický tým dokončil počáteční fázi letových zkoušek svých demonstračních letadel s technologií VTOL. V průběhu 550 zkušebních letů, které postupně zvyšovaly letovou obálku, prokázala společnost Dufour vysoký stupeň stability a kontroly za všech podmínek, včetně přechodů z přechodu na vzletovou plavbu a zpět.

Dufour Aerospace eVTOL MGM COMPRO spolupráce

LETADLO SKVĚLÉHO POTENCIÁLU, to je vize společnosti Dufour

Přestože jsou projekty stále ve vývoji, už by mohly ukázat své možnosti. Felix Rubin, hlavní inženýr pro aerodynamiku, uvedl: „Ve větších měřítcích se proudění vzduchu přes sklopná křídla stává turbulentnějším a těžší předvídat a je třeba dbát na to, aby letadlo během přechodu zůstalo stabilní. S tímto bezobslužným letounem velkého rozsahu jsme nyní dokázali prokázat, že této stability můžeme dosáhnout při vysokých počtech Reynoldse.“

„Naším cílem je v konečném důsledku vyvinout vozidlo, které nahradí vrtulník, zejména pro lékařskou dopravu,“ uvedla Jasmine Kent, technologická ředitelka projektu. „Věříme, že na trhu existuje velká příležitost pro letadlo, které dokáže provádět lékařské převody rychleji a levněji než vrtulník.“ Poté prohlásila, že společnost Dufour má v úmyslu zahájit příští rok výrobu experimentálního prototypu VTOL v plné velikosti, přičemž letové zkoušky by měly začít s lidským zkušebním pilotem do roku 2022, pokud „na cestě nebudou škytavky“.

SPECIFIKACE AERO 2

  • 320km/h rýchlost
  • Vznášející se výkon při 2’000 m / M při ISA +20 ° C.
  • 2 sedadla
  • volitelně pilotováno
  • hybridní nebo plně elektrický
  • dojezd 800 km v hybridním režimu a 120 km v plně elektrickém režimu
  • nízký profil hluku a nízký profil proplachování dělají z Urban Air to nejlepší ve své třídě
  • Doprava a provoz v obydlených oblastech

MGM COMPRO ZAHRNUTO DO ROZVOJE

Jsme hrdí na to, že společně s týmem Dufour Aerospace jsme na správné cestě k vyladění systému směrem k prototypu v plném měřítku. Kromě komplexní správy motorů hovoříme o možnostech elektromotorů a designu bateriových zdrojů pro závěrečnou fázi projektu.

Doporučené články

AERO Friedrichshafen 2023

AERO Friedrichshafen 2023

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2023 je opět tady a MGM COMPRO u toho nemohlo chybět. Jedna z největších leteckých událostí letošního roku. Přečtěte si více o celé akci.

SME ASSEMBLY 2022

SME ASSEMBLY 2022

Inovace, rozvoj a vzájemná podpora jsou věci, které letošní SME Assembly nabídlo. MGM COMPRO bylo součástí a mohlo přiblížit náš pohled na svět elektromobylity.

Electronica 2022

Electronica 2022

V listopadu využilo MGM COMPRO příležitosti být součástí veletrhu Electronica 2022 – mezinárodní události věnované elektronickým komponentům.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt