electric propulsion for gliders MGM COMPRO

Elektrický pohon pro kluzáky

Vzájemná spolupráce společnosti MGM COMPRO a nového ruského partnera přináší velmi zajímavý způsob přestavby kluzáku na elektrickou verzi založenou na elektrickém pohonu, který kluzáku dává sílu.

Rusové jsou velmi oblíbení pro své originální vynálezy a jeden z projektů MGM COMPRO to dokazuje na 100%.
Hlavní myšlenkou pana Antonova (našeho partnera) bylo použít dvě 71cm vrtule, obě založené na elektrickém pohonu, aby se kluzák dostal do tahu.

Úkolem společnosti MGM COMPRO bylo přijít s vhodným řešením asi za 2 měsíce, což je docela náročný úkol, ale zvládli jsme to!

MGM COMPRO Elektrický pohonný systém v detailech v kluzáku

  • Motor REG 30 (12 kW)
  • Elektronický regulátor otáček HBC 25063
  • Baterie Kokam 40 Ah 14s
  • Vyvažovací nabíječky 30A
  • Airborne BMS
  • Dvoulistá vrtule 71 cm

Skvělá odměna pro naše inženýry: úžasný let tohoto dvoumotorového kluzáku s elektrickým pohonem nad krásnou ruskou přírodou. Neváhejte to zkontrolovat!

Složité elektrické pohonné systémy se rozšiřují

MGM COMPRO je výhradním dodavatelem elektronických součástek a komplexních pohonných systémů pro širokou škálu kluzáků z celého světa.
Dozvíte se více o naší spolupráci s GP Gliders i o partnerství s velmi známou společností v této oblasti – Ruppert Composite GmbH.

Ve fázi jednání je ještě více projektů a my vás budeme informovat o všech nových úspěších.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt