Future Forces Forum 2016

12. ročník Future Forces Forum se uskutečnil 17. – 21. října v prostorách výstaviště PVA EXPO Praha a jeho cílem je mimo jiné “’seznámit všechny příslušníky ozbrojených sil s nejnovějšími trendy“‘.

Dvanáctý ročník, navazuje pod novým názvem na úspěšné mezinárodní výstavy a konference konané od roku 1985. Mezi nejvýznamnější zapojené instituce každoročně patří Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Nově projekt získal také podporu Ministerstva vnitra ČR, policejního prezidia, Hasičského záchranného sboru a dalších významných státních složek. Toto setkání domácích i zahraniční špičky v oblasti a bezpečnosti se neustále rozvíjí a tentokrát si pořadatelé připravili ještě nabitější program než kdy předtím. Návštěvníci se mohli těšit na:

  • 3 konference
  • 5 workshopů
  • 20 zasedání expertních pracovních skupin
  • 35 národních a mezinárodních institucí
  • Více než 200 vystavovatelů
  • 1200 delegátů a odborníků
  • 80 zastoupených zemí

Naši partneři na FFF

Zúčastnil se také náš partner, společnost VOP CZ, zabývající se také vlastním vývojem a výrobou vlastní vojenské techniky. Společnost zde prezentovala automatizovaný robotický pozemní systém – Taros V2. Ten je určen pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek. Uplatnění najde především ve složitém operačním prostředí s vysokou mírou rizika.

Dalším našim vystavujícím partnerem byla společnost Skyleader, se kterou v současné době intenzivně spolupracujeme na vývoji a výrobě plně elektrického letounu. O tomto projektu vás budeme již brzy informovat. Dále zde nechyběla také ČVUT.

Budoucnost bezpečnostních složek

Mnoho společností pohybujících se v odvětví obrany a bezpečnosti se v posledních letech zaměřuje na výrobu automatické průzkumné a lokalizační technologie. Do té patří především systémy UAV – drony a bezpilotní letouny. K vidění také bylo několik průzkumných systémů, které využívají složky policie ČR a armádní složky NATO. K vidění byly také nejmodernější polní nemocnice, operační sály a pohotovostní vozidla policie a hasičů.

Společnost MGM COMPRO je hrdá, že se na veletrhu Future Forces představili i naši partneři, a i na to, že hrají významnou roli v tomto odvětví. Věříme, že se nám do dalšího ročníku, který se uskuteční v roce 2018, ještě více proniknout do segmentu UAV a robotických armádních vozidel.

Related Articles

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

MGM COMPRO navázala spolupráci s OSSA Motor Czech. Navrhováním, vývojem a výrobou přizpůsobeného pohonného systému pro jejich elektrické trial motorky jsme tato vozidla dokázali dostat skrz fázi prototypu až k sériové výrobě.

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

Britská královská letecká společnost (RAeS) ve spolupráci s Asociací pro lehká letadla (LAA) oznámila, že se již popáté bude konat soutěž RAeS International General Aviation Design Competition.

Zůstaňte v obraze: Přihlašte se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším na tomto poli. Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Top
KONTAKTUJTE NÁS