Future Forces Forum 2016

12. ročník Future Forces Forum se uskutečnil 17. – 21. října v prostorách výstaviště PVA EXPO Praha a jeho cílem je mimo jiné “’seznámit všechny příslušníky ozbrojených sil s nejnovějšími trendy“‘.

Dvanáctý ročník, navazuje pod novým názvem na úspěšné mezinárodní výstavy a konference konané od roku 1985. Mezi nejvýznamnější zapojené instituce každoročně patří Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Nově projekt získal také podporu Ministerstva vnitra ČR, policejního prezidia, Hasičského záchranného sboru a dalších významných státních složek. Toto setkání domácích i zahraniční špičky v oblasti a bezpečnosti se neustále rozvíjí a tentokrát si pořadatelé připravili ještě nabitější program než kdy předtím. Návštěvníci se mohli těšit na:

  • 3 konference
  • 5 workshopů
  • 20 zasedání expertních pracovních skupin
  • 35 národních a mezinárodních institucí
  • Více než 200 vystavovatelů
  • 1200 delegátů a odborníků
  • 80 zastoupených zemí

Naši partneři na FFF

Zúčastnil se také náš partner, společnost VOP CZ, zabývající se také vlastním vývojem a výrobou vlastní vojenské techniky. Společnost zde prezentovala automatizovaný robotický pozemní systém – Taros V2. Ten je určen pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek. Uplatnění najde především ve složitém operačním prostředí s vysokou mírou rizika.

Dalším našim vystavujícím partnerem byla společnost Skyleader, se kterou v současné době intenzivně spolupracujeme na vývoji a výrobě plně elektrického letounu. O tomto projektu vás budeme již brzy informovat. Dále zde nechyběla také ČVUT.

Budoucnost bezpečnostních složek

Mnoho společností pohybujících se v odvětví obrany a bezpečnosti se v posledních letech zaměřuje na výrobu automatické průzkumné a lokalizační technologie. Do té patří především systémy UAV – drony a bezpilotní letouny. K vidění také bylo několik průzkumných systémů, které využívají složky policie ČR a armádní složky NATO. K vidění byly také nejmodernější polní nemocnice, operační sály a pohotovostní vozidla policie a hasičů.

Společnost MGM COMPRO je hrdá, že se na veletrhu Future Forces představili i naši partneři, a i na to, že hrají významnou roli v tomto odvětví. Věříme, že se nám do dalšího ročníku, který se uskuteční v roce 2018, ještě více proniknout do segmentu UAV a robotických armádních vozidel.

Related Articles

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Kluzák GP GLIDERS JETA představen v akci

Před pár dny náš dlouholetý partner GP GLIDERS oznámil příchod zcela nového a samozřejmě také plně elektrického kluzáku GP JETA 15, pyšnícího se vylepšenými, spíše závodními, parametry. I přes současnou nelehkou dobu GP GLIDERS nepřestává na kluzáku pracovat – před pár dny firma ukázala první letové záběry nového modelu.

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Švédská odborná veřejnost projevila zájem o ΦNIX

Letadlo ΦNIX je jedním z našich srdcových projektů. Právě proto je pro nás skvělou zprávou, že počátek jeho sériové produkce vzbudil pozornost několika švédských subjektů.

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS