Future Forces Forum 2016

12. ročník Future Forces Forum se uskutečnil 17. – 21. října v prostorách výstaviště PVA EXPO Praha a jeho cílem je mimo jiné “’seznámit všechny příslušníky ozbrojených sil s nejnovějšími trendy“‘.

Dvanáctý ročník, navazuje pod novým názvem na úspěšné mezinárodní výstavy a konference konané od roku 1985. Mezi nejvýznamnější zapojené instituce každoročně patří Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Nově projekt získal také podporu Ministerstva vnitra ČR, policejního prezidia, Hasičského záchranného sboru a dalších významných státních složek. Toto setkání domácích i zahraniční špičky v oblasti a bezpečnosti se neustále rozvíjí a tentokrát si pořadatelé připravili ještě nabitější program než kdy předtím. Návštěvníci se mohli těšit na:

  • 3 konference
  • 5 workshopů
  • 20 zasedání expertních pracovních skupin
  • 35 národních a mezinárodních institucí
  • Více než 200 vystavovatelů
  • 1200 delegátů a odborníků
  • 80 zastoupených zemí

Naši partneři na FFF

Zúčastnil se také náš partner, společnost VOP CZ, zabývající se také vlastním vývojem a výrobou vlastní vojenské techniky. Společnost zde prezentovala automatizovaný robotický pozemní systém – Taros V2. Ten je určen pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek. Uplatnění najde především ve složitém operačním prostředí s vysokou mírou rizika.

Dalším našim vystavujícím partnerem byla společnost Skyleader, se kterou v současné době intenzivně spolupracujeme na vývoji a výrobě plně elektrického letounu. O tomto projektu vás budeme již brzy informovat. Dále zde nechyběla také ČVUT.

Budoucnost bezpečnostních složek

Mnoho společností pohybujících se v odvětví obrany a bezpečnosti se v posledních letech zaměřuje na výrobu automatické průzkumné a lokalizační technologie. Do té patří především systémy UAV – drony a bezpilotní letouny. K vidění také bylo několik průzkumných systémů, které využívají složky policie ČR a armádní složky NATO. K vidění byly také nejmodernější polní nemocnice, operační sály a pohotovostní vozidla policie a hasičů.

Společnost MGM COMPRO je hrdá, že se na veletrhu Future Forces představili i naši partneři, a i na to, že hrají významnou roli v tomto odvětví. Věříme, že se nám do dalšího ročníku, který se uskuteční v roce 2018, ještě více proniknout do segmentu UAV a robotických armádních vozidel.

Related Articles

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf přišel s inovativním i podnětným projektem. Již vytvořili dronové taxi, aby udělali obrovský pokrok a byli nejlepší v oboru. MGM COMPRO je ctí být toho součástí. Podívejme se, jak probíhají jejich testovací lety!

Udržitelné městské Electra Aero

Udržitelné městské Electra Aero

Electra Aero je fantastický projekt letadla eSTOL. Bude to bezpečné, čisté, cenově dostupné a zábavné. MGM COMPRO je hrdý na to, že může být jeho součástí. Podívejme se, jak to funguje a vypadá!

Ekologický způsob paramotorů

Ekologický způsob paramotorů

Jsme součástí velkého projektu, ve kterém integrujeme elektrický pohon do paramotoru. Je bezpečnější, méně hlasitý, bez emisí a také ekologický. Je to chytré řešení, tak se podívejme, jak to funguje!

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS