ManDrone – svět z ptačí perspektivy

Dovolte nám představit vám další zajímavý projekt, na němž se společnost MGM COMPRO podílí. Tento nizozemský start up má za cíl sestrojit Drone se širokým využitím v průmyslu i jiných odvětvích.

ManDrone je koncept hybridu na pomezí mezi ultralightem a dronem. Tato multikoptéra má 12 koaxiálních vrtulí, které ji umožňují vertikální start a stejně hladké přistání. Díky svým rozměrům 3 x 2,5 metru s ní „zaparkujete“ téměř kdekoliv. Navíc ke vzlétnutí nevyžaduje ranvej a k jejímu skladování nepotřebujete na rozdíl od vrtulníku prostorný hangár.

Nesnili jste někdy při pohledu na ptáky na nebi o tom, jaké by to bylo také lítat a podívat se na svět z ptačí perspektivy? Stejný sen má i nizozemský věděc Wilfried Rissenbeek, který stojí za několika start-upy zaměřenými na drony, ať už je to Drone4Agro nebo HummingMan – předchůdce projektu ManDrone, o kterém je tento článek.

 

Bezpečnost nadevše

Dvanáct motorů je navrhnuto tak, aby mohl ManDrone pokračovat v letu i při výpadku dvou z nich najednou. Tím je zajištěný plynulý a bezpečný let. Pro případ vážné nehody má dron zabudovaný padák, který zabrání tvrdému přistání a vážnějším škodám.

Zářivá budoucnost dronů

Hlavní koordinátor projektu, Wilfried Rissenbeek plánuje ManDrone sestrojit tak, aby unesl až dvojnásobek své vlastní hmotnosti, tedy 150 Kg. Díky tomu může v budoucnu najít využití vzemědělství, dopravě, při hašení požárů nebo jako záchranářský dron, který přepraví zraněné do nemocnice.

Related Articles

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

Vývoj elektrických užitkových vozů ZEBRA

V posledních měsících naši technici intenzivně spolupracují na vývoji prvního českého elektrického užitkového vozu elZebra, který vyvíjí pardubická Zebra Group. Elektromobil pyšnící se dodržováním nejvyšších ekologických standardů právě vstupuje na trh s cenou srovnatelnou se svým naftovým protějškem.

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

Kooperace s OSSA Motor v plných obrátkách

MGM COMPRO navázala spolupráci s OSSA Motor Czech. Navrhováním, vývojem a výrobou přizpůsobeného pohonného systému pro jejich elektrické trial motorky jsme tato vozidla dokázali dostat skrz fázi prototypu až k sériové výrobě.

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

RAeS International General Aviation Design Competition 2020

Britská královská letecká společnost (RAeS) ve spolupráci s Asociací pro lehká letadla (LAA) oznámila, že se již popáté bude konat soutěž RAeS International General Aviation Design Competition.

Zůstaňte v obraze: Přihlašte se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším na tomto poli. Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Top
KONTAKTUJTE NÁS