ManDrone – svět z ptačí perspektivy

Dovolte nám představit vám další zajímavý projekt, na němž se společnost MGM COMPRO podílí. Tento nizozemský start up má za cíl sestrojit Drone se širokým využitím v průmyslu i jiných odvětvích.

ManDrone je koncept hybridu na pomezí mezi ultralightem a dronem. Tato multikoptéra má 12 koaxiálních vrtulí, které ji umožňují vertikální start a stejně hladké přistání. Díky svým rozměrům 3 x 2,5 metru s ní „zaparkujete“ téměř kdekoliv. Navíc ke vzlétnutí nevyžaduje ranvej a k jejímu skladování nepotřebujete na rozdíl od vrtulníku prostorný hangár.

Nesnili jste někdy při pohledu na ptáky na nebi o tom, jaké by to bylo také lítat a podívat se na svět z ptačí perspektivy? Stejný sen má i nizozemský věděc Wilfried Rissenbeek, který stojí za několika start-upy zaměřenými na drony, ať už je to Drone4Agro nebo HummingMan – předchůdce projektu ManDrone, o kterém je tento článek.

 

Bezpečnost nadevše

Dvanáct motorů je navrhnuto tak, aby mohl ManDrone pokračovat v letu i při výpadku dvou z nich najednou. Tím je zajištěný plynulý a bezpečný let. Pro případ vážné nehody má dron zabudovaný padák, který zabrání tvrdému přistání a vážnějším škodám.

Zářivá budoucnost dronů

Hlavní koordinátor projektu, Wilfried Rissenbeek plánuje ManDrone sestrojit tak, aby unesl až dvojnásobek své vlastní hmotnosti, tedy 150 Kg. Díky tomu může v budoucnu najít využití vzemědělství, dopravě, při hašení požárů nebo jako záchranářský dron, který přepraví zraněné do nemocnice.

Related Articles

Ekologický způsob paramotorů

Ekologický způsob paramotorů

Jsme součástí velkého projektu, ve kterém integrujeme elektrický pohon do paramotoru. Je bezpečnější, méně hlasitý, bez emisí a také ekologický. Je to chytré řešení, tak se podívejme, jak to funguje!

AIRSPEEDER – futuristické sportovní veřejné létající auto

AIRSPEEDER – futuristické sportovní veřejné létající auto

Držíme palce projektu Airspeeder, který se zabývá veřejnými létajícími automobily ve sportovním stylu. MGM COMPRO je součástí tohoto futuristického projektu. Podívejte se, o co se jedná!

Cyclotech – budoucnost veřejné dopravy

Cyclotech – budoucnost veřejné dopravy

Náš partner Cyclotech přišel s velkou a inovativní myšlenkou autonomních létajících taxíků, která bude přínosem pro vysoce osídlené oblasti. MGM COMPRO je opravdu hrdý na to, že je součástí tohoto super fascinujícího projektu. Podívejme se, jaké jsou jejich plány!

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS