ManDrone – svět z ptačí perspektivy

Dovolte nám představit vám další zajímavý projekt, na němž se společnost MGM COMPRO podílí. Tento nizozemský start up má za cíl sestrojit Drone se širokým využitím v průmyslu i jiných odvětvích.

ManDrone je koncept hybridu na pomezí mezi ultralightem a dronem. Tato multikoptéra má 12 koaxiálních vrtulí, které ji umožňují vertikální start a stejně hladké přistání. Díky svým rozměrům 3 x 2,5 metru s ní „zaparkujete“ téměř kdekoliv. Navíc ke vzlétnutí nevyžaduje ranvej a k jejímu skladování nepotřebujete na rozdíl od vrtulníku prostorný hangár.

Nesnili jste někdy při pohledu na ptáky na nebi o tom, jaké by to bylo také lítat a podívat se na svět z ptačí perspektivy? Stejný sen má i nizozemský věděc Wilfried Rissenbeek, který stojí za několika start-upy zaměřenými na drony, ať už je to Drone4Agro nebo HummingMan – předchůdce projektu ManDrone, o kterém je tento článek.

 

Bezpečnost nadevše

Dvanáct motorů je navrhnuto tak, aby mohl ManDrone pokračovat v letu i při výpadku dvou z nich najednou. Tím je zajištěný plynulý a bezpečný let. Pro případ vážné nehody má dron zabudovaný padák, který zabrání tvrdému přistání a vážnějším škodám.

Zářivá budoucnost dronů

Hlavní koordinátor projektu, Wilfried Rissenbeek plánuje ManDrone sestrojit tak, aby unesl až dvojnásobek své vlastní hmotnosti, tedy 150 Kg. Díky tomu může v budoucnu najít využití vzemědělství, dopravě, při hašení požárů nebo jako záchranářský dron, který přepraví zraněné do nemocnice.

Related Articles

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf – provokující airtaxi

Hoversurf přišel s inovativním i podnětným projektem. Již vytvořili dronové taxi, aby udělali obrovský pokrok a byli nejlepší v oboru. MGM COMPRO je ctí být toho součástí. Podívejme se, jak probíhají jejich testovací lety!

Udržitelné městské Electra Aero

Udržitelné městské Electra Aero

Electra Aero je fantastický projekt letadla eSTOL. Bude to bezpečné, čisté, cenově dostupné a zábavné. MGM COMPRO je hrdý na to, že může být jeho součástí. Podívejme se, jak to funguje a vypadá!

Ekologický způsob paramotorů

Ekologický způsob paramotorů

Jsme součástí velkého projektu, ve kterém integrujeme elektrický pohon do paramotoru. Je bezpečnější, méně hlasitý, bez emisí a také ekologický. Je to chytré řešení, tak se podívejme, jak to funguje!

Nikdy nic nezmeškejte: Odebírejte novinky MGM COMPRO

Odvětví speciální elektroniky a elektromobility se mění každým dnem, a my bychom Vás o největších novinkách chtěli informovat. Naším cílem je informovat o eventech, projektech a R&D programech, které hýbou elektromobilitou.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Magna
Nahoru
KONTAKTUJTE NÁS