Projekt U-15 Phoenix Progress

Jsme velmi rádi, že vám můžeme představit velmi úspěšný projekt U-15 Phoenix českého podnikatele Martina Štěpánka.

Projekt plně elektrického letounu českého konstruktéra a pilota Martina Štěpánka začal v roce 2011. Proběhly 3 roky intenzivního vývoje a úprav, které vyústily v celosvětový úspěch. V závěrečné fázi tohoto procesu bylo požádáno, aby společnost MGM COMPRO hrála velmi důležitou roli v oblasti elektrického pohonu, aby pomohla projektu urychlit začátek jeho prvního dálkového letu.

Průmyslový ovladač HBC 280120 a elektromotor Rotax Electric (řada REX), které jsou ve Phoenixu U-15 ve skutečnosti dokončeny, dokončují celý projekt. Proto byli Martin a jeho tým připraveni uskutečnit svůj 6denní let po České republice.

Baterie dodávají letadlu cca. let 1 hodinu při cestovní rychlosti 120 km / h. Stejný čas je zapotřebí k jejich dobití, takže letadlo musí na své cestě pravidelně zastavovat.

U-15 Phoenix základní technické údaje:

  • Délka 6,5 m
  • Rozpětí křídel 14,5 m
  • Hmotnost 300 kg (baterie 34 kg)
  • Cestovní rychlost 120 km / h

ÚSPĚCHY PHOENIX AIR

Martin Štěpánek není nováčkem v oblasti konstrukce ultralehkých letadel. Jeho společnost Phoenix Air získala před třemi lety třetí místo v soutěži nazvané Green Flight Challenge pořádané Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA)! To byl opravdu působivý úspěch!

Přejeme Martinovi a jeho týmu vše nejlepší do budoucna! MGM COMPRO se vždy snaží být součástí takového projektu, který se pohybuje vpřed s elektrickým pohonem.

Podívejte se na video!

u-15 phoenix mgm compro
U-15 | MGM COMPRO

Doporučené články

AERO Friedrichshafen 2023

AERO Friedrichshafen 2023

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2023 je opět tady a MGM COMPRO u toho nemohlo chybět. Jedna z největších leteckých událostí letošního roku. Přečtěte si více o celé akci.

SME ASSEMBLY 2022

SME ASSEMBLY 2022

Inovace, rozvoj a vzájemná podpora jsou věci, které letošní SME Assembly nabídlo. MGM COMPRO bylo součástí a mohlo přiblížit náš pohled na svět elektromobylity.

Electronica 2022

Electronica 2022

V listopadu využilo MGM COMPRO příležitosti být součástí veletrhu Electronica 2022 – mezinárodní události věnované elektronickým komponentům.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt