TETRA AVIATION ZÍSKALO CENU PRATT & WHITNEY NA GOFLY

V posledních několika dnech MGM COMPRO velmi úzce spolupracovalo s japonským týmem teTra Aviation, který soutěžil na GoFly Event ve Spojených státech. Tato spolupráce byla bezpochyby velmi zajímavá a povzbudivá.

JEDINEČNÁ SOUTĚŽ

Naši japonští partneři, tým teTra Aviation, se více než dva roky věnovali práci na svém VTOLu teTra 3 pro GoFly. GoFly je vskutku jedinečná soutěž: za podpory svého hlavního sponzora Boeingu a odměn přes 2 miliony dolarů, GoFly vybízí inženýry, designéry a inovátory z celého světa, aby přišli s co nejlepšími VTOL řešeními. Cílem ceny GoFly je podpořit vývoj bezpečných, tichých a ultrakompaktních osobních létajících zařízení schopných svislého vzletu a přistání.

Řešení by mělo být uživatelsky přívětivé a samozřejmě poskytovat nadšení z letu. Kromě těchto požadavků jsou funkce a design na týmech inovátorů.

TVRDÁ PRÁCE SE VYPLÁCÍ

Jedním z těchto statečných uskupení byl tým teTra Aviation z Japonska. Ti se rozhodli, že se akce zúčastní s jejich TeTra Mk-3E (veřejný název: Tetra 3). TeTra se probojovala skrze několik fází, v jedné z nich ale potřebovali pomoc našeho technického týmu.

Žádná výzva není dost velká, a tak MGM COMPRO úspěšně dodala čtyři ESC na poslední chvíli, aby umožnila let letadla na hlavní akci (vše připraveno, vyrobeno a doručeno z Evropy do Spojených států během 24 hodin). Tím jsme pomohli týmu teTra Aviation dosáhnout jejich cíle: získat jedno z elitních ocenění akce.

Pratt & Whitney Disruptor Award

Po letech usilovné práce se přání společnosti teTra splnilo. Dne 29. února byli vyhlášeni vítězi elitní ceny Pratt & Whitney Award. Společnost sponzorující tuto cenu vyhodnotila, že Tetra prohlásila, že cena bude udělena za inovativnost a překračování hranic při vývoji osobního létajícího zařízení pro soutěž. Cenou Disruptor Award společnost Pratt & Whitney ocenila inovaci, která nemá obdoby u žádného jiného soutěžícího, takže byla oceněna skutečná originalita.

Je zcela zřejmé, že se jedná o velký úspěch společnosti teTra Aviation, a jsme rádi, že jsme k němu mohli přispět. Nezbývá nám nic jiného, než Japonsku co nejsrdečněji poblahopřát a slíbit, že budeme i nadále podporovat inovátory z celého světa v jejich úsilí o lepší budoucnost s využitím pokročilých dopravních technologií.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt