hood tech's VTOL MGM COMPRO cooperation

Provoz VTOL společnosti Hood Tech na lesní mýtině

Náš drahý partner, Hood Technology, slaví další vzrušující úspěch na poli VTOL: FLARES letový provoz s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL) z lesní mýtiny.

Co je VTOL společnosti Hood Tech?

Příští generace systému Flying Launch and recovery System společnosti Hood Tech (FLARES 2.0) tento měsíc předvedla letový provoz z 200 stop dlouhé lesní mýtiny, obklopené 60-140 stop dlouhými stromy. UAV s pevnými křídly byl uveden do letu a obnoven z letu, obě operace probíhaly nad vrcholky stromů.

„Vybrali jsme testovací místo speciálně pro jeho náročnou topografii s překážkami ve všech směrech.“ uvedl Hood Tech Test Engineer, Cory Roeseler, „Tato mýtina je pro tradiční metody startu a obnovy UAV s pevnými křídly příliš malá. Je pěkně obklopena vysokými stromy. VTOL byl potřebný a nás potěšilo, jak si FLARES vedl. Vypustili jsme a vylovili čisté letadlo, plně schopné původního konstrukčního záměru, nikoli ohyzdné zařízení přetížené VTOL claptrapem.”

hood tech's VTOL MGM COMPRO cooperation
Spolupráce společnosti MGM COMPRO se společností VTOL hood tech

FLARES vypustil letoun s pevným křídlem do křídla neseného letem vysoko nad vrcholky stromů. Při tomto vertikálním startu byly na letadlo s pevnými křídly uvaleny nulové úpravy, protože systém FLARES zapojuje letadlo s gripeny u kořenů křídla.

Zajetí letadla bylo provedeno metodou „skyhook“,” také nad vrcholky stromů. Z této výšky byl letoun spuštěn na zem nepoškozený. Celý systém FLARES byl přepraven na místo jako částečný náklad 1⁄2 tunového pickupu a připraven dvoučlennou posádkou za méně než hodinu.

Doporučené články

AERO Friedrichshafen 2023

AERO Friedrichshafen 2023

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2023 je opět tady a MGM COMPRO u toho nemohlo chybět. Jedna z největších leteckých událostí letošního roku. Přečtěte si více o celé akci.

SME ASSEMBLY 2022

SME ASSEMBLY 2022

Inovace, rozvoj a vzájemná podpora jsou věci, které letošní SME Assembly nabídlo. MGM COMPRO bylo součástí a mohlo přiblížit náš pohled na svět elektromobylity.

Electronica 2022

Electronica 2022

V listopadu využilo MGM COMPRO příležitosti být součástí veletrhu Electronica 2022 – mezinárodní události věnované elektronickým komponentům.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt