hood tech's VTOL MGM COMPRO cooperation

Provoz VTOL společnosti Hood Tech na lesní mýtině

Náš drahý partner, Hood Technology, slaví další vzrušující úspěch na poli VTOL: FLARES letový provoz s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL) z lesní mýtiny.

Co je VTOL společnosti Hood Tech?

Příští generace systému Flying Launch and recovery System společnosti Hood Tech (FLARES 2.0) tento měsíc předvedla letový provoz z 200 stop dlouhé lesní mýtiny, obklopené 60-140 stop dlouhými stromy. UAV s pevnými křídly byl uveden do letu a obnoven z letu, obě operace probíhaly nad vrcholky stromů.

„Vybrali jsme testovací místo speciálně pro jeho náročnou topografii s překážkami ve všech směrech.“ uvedl Hood Tech Test Engineer, Cory Roeseler, „Tato mýtina je pro tradiční metody startu a obnovy UAV s pevnými křídly příliš malá. Je pěkně obklopena vysokými stromy. VTOL byl potřebný a nás potěšilo, jak si FLARES vedl. Vypustili jsme a vylovili čisté letadlo, plně schopné původního konstrukčního záměru, nikoli ohyzdné zařízení přetížené VTOL claptrapem.”

hood tech's VTOL MGM COMPRO cooperation
Spolupráce společnosti MGM COMPRO se společností VTOL hood tech

FLARES vypustil letoun s pevným křídlem do křídla neseného letem vysoko nad vrcholky stromů. Při tomto vertikálním startu byly na letadlo s pevnými křídly uvaleny nulové úpravy, protože systém FLARES zapojuje letadlo s gripeny u kořenů křídla.

Zajetí letadla bylo provedeno metodou „skyhook“,” také nad vrcholky stromů. Z této výšky byl letoun spuštěn na zem nepoškozený. Celý systém FLARES byl přepraven na místo jako částečný náklad 1⁄2 tunového pickupu a připraven dvoučlennou posádkou za méně než hodinu.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt