Japan Drone Expo

PRACOVNÍ CESTA MGM COMPRO DO JAPONSKA SPLNILA SVŮJ CÍL

Ve společnosti MGM COMPRO klademe velký důraz na upevňování stávajících a na navazování nových vztahů s partnery po celém světě. Tento měsíc se tak zástupce naší společnosti vydal do Japonska, aby tam představil nejnovější produkty MGM COMPRO a navázal kontakt s několika novými partnery.

Koncem června navštívil zástupce MGM COMPRO Japonsko s cílem prohloubit stávající spolupráce s našimi místními partnery, představit naše nejnovější produkty a navázat několik nových kontaktů na japonském trhu. Tato mise proběhla v doprovodu zástupců ze strany Moravského leteckého klastru a dalších.

SETKÁNÍ S PARTNERY ZE HIEN AERO A OLYMPOS AIRCRAFT

Jedním z cílů této služební cesty bylo setkání s našimi už existujícími partnery z HIEN Aero. V současnosti se tato společnost soustředí na vývoj revolučního eVTOL dronu, který bude klást velký důraz na svou škálovatelnost a doletovou vzdálenost. MGM COMPRO tento projekt silně podporuje a je hrdá na to, že se podílí na vývoji tohoto inovativního produktu, který bude definovat budoucnost UAM = Urban Air Mobility.

S partnery z HIEN Aero jsme se tématicky setkali na průmyslové výstavě Japan Drone Expo. Ta je největší výstavou svého druhu v Japonsku. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 50 firem a společností věnujících se oblasti komerčních i nekomerčních dronů.Obecně lze říci, že japonské technologie patří jednoznačně k těm nejlepším. To je podpořeno důrazem na detail a přesnost japonské techniky.

Dalším z našich zajímavých partnerů v Japonsku je společnost Olympos Aircraft. Tady se zaměřuje na výrobu malých lehkých letadel přesně podle přání zákazníků. NOlympos Aircraft je společnost, která myslí dopředu a ráda přijímá výzvy. Diskutovali jsme o probíhajících projektech a o tom, jak by mohly být vylepšeny.

NOVÍ PARTNEŘI MGM COMPRO NA JAPONSKÉM TRHU

Dalším účelem této obchodní cesty bylo představit stávající portfolio naší společnosti a připravované nové produkty novým potenciálním partnerům v Japonsku. Výsledkem bylo setkání zástupce naší společnosti s firmami IHI Aerospace, JAXA a mnoha dalšími zajímavými společnostmi a institucemi v oboru… 

IHI Aerospace se soustředí na vývoj a výrobu v oblasti leteckých dílů, obranných systémů a kosmického průzkumu. Jejich projekty se posouvají s novými inovacemi neustále dále. Na společném setkání jsme se snažili hledat průsečíky pro budoucí spolupráci v oblasti letectví na elektrický pohon (tzv. electric aviation).

JAXA (Japan Aerospace Exploration agency) se věnuje výzkumu v oblasti kosmu. Funguje obdobně jako NASA ve Spojených státech. Na setkání zástupců MGM COMRPO a JAXA jsme se vzájemně hledali společné zájmy a možná spojení pro budoucí spolupráci.

KAŽDÝ ÚSPĚŠNÝ BYZNYS JE ZALOŽEN NA SPOLUPRÁCI

Jsme velmi rádi, že nám naši partneři z EU-Japan center of business development zpředstavili nové japonské podniky. Rádi bychom ocenili společnosti Fuji corp. a Elematec corporation, se kterými dlouhodobě a úspěšně spolupracujeme. Obě společnosti vidí v našich připravovaných projektech velký potenciál.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt