nasa_pristani_na_mesici_mgm_compro

Přistání na Měsíci v roce 2023

NASA spolu se společností Masten se přibližují k přistání na Měsíci v roce 2023 se svými přistávacími moduly. MGM COMPRO je dodavatelem regulátorů otáček.

Přistání na Měsíci se blíží. NASA se spolu s Masten aero blíží k přistání komerčního nákladu na Měsíci do roku 2023. Jak se jim tato fantastická příležitost naskytla? Společnost Masten dostala od NASA příležitost dopravovat užitečné náklady na povrch Měsíce nebo na jeho oběžnou dráhu.
Masten dopraví sadu vědeckých a technologických nákladů NASA a na přistávacím modulu bude místo pro další komerční náklad.

nasa_pristani_na_mesici_mgm_compro

Samotný projekt se mírně opozdil kvůli pandemické situaci, ale i tak se v plánu přistát na Měsíci v roce 2023 pokračuje. V roce 2021 obě společnosti pracovaly na první fázi, která zahrnovala dokončení koncepčního návrhu. Největší výzva je čeká ve druhé fázi, v níž musí inženýři přijít s řešením, jak odolat drsným podmínkám na měsíci. Dokončení druhé fáze by mělo proběhnout příští rok.

Přistávací modul společnosti Masten

V tomto projektu jsou 2 lunární moduly. První se jmenuje „Xelene“ a bude vyroben ve spolupráci s programem NASA Lunar CATALYST. Při navržení modulu Xelene bylo využito znalostí vertikálního startu společnosti Masten a zkušeností společnosti NASA s vertikálním přistáním za pomocí raket. Tento lunární přistávací modul dopraví v roce 2023 na jižní pól Měsíce vědecké materiály NASA společně s komerčním nákladem.

Druhý lunární modul se nazývá „Xeus“. Je to další z konceptů společnosti Masten, na jehož vývoji firma pracuji již delší dobu. Koncept Xeus je schopen demonstrovat dodávku těžkého nákladu na Měsíc. Samotný modul byl vyvinut pro poskytnutí snadnějšího přístupu na povrch měsíce při přepravě většího množství nákladu.

Technologie, kterou Masten používá, je založena hlavně na udržitelnosti, opětovné použitelnosti, snížení nákladů. Samotná společnost Masten tvrdí, že jejich technologie může bezpečně dopravit náklad kdekoli ve sluneční soustavě.

Přistane-li Masten aero na Měsíci, bude to další úspěch pro MGM COMPRO. Naše společnosti je pro tento projekt dodavatelem elektrických regulátorů otáček. Věříme, že vše půjde podle plánu a rok 2023 bude úspěšný pro jak pro Masten tak pro NASA.

Doporučené články

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Hybridní pohonná jednotka pro letecký průmysl

Inovativní spojení spalovacího motoru a moderního elektromotoru pro ultralehká letadla, posouvá hranice efektivity a ekologie v leteckém průmyslu. Hybridní jednotka se vyznačuje snížením spotřeby paliva a emisí, ale také nízkými provozními náklady a zvýšenou bezpečností. Sestavená z výkonného a lehkého spalovacího motoru, moderního elektromotoru a komplexního bateriového systému s chladícími systémy, představuje novou éru letectví, spojující výkon a udržitelnost.

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Byli jsme součástí České národní expozice na MSV 

Nejdůležitější strojařský veletrh v zemi se jako obvykle konal v říjnu letošního roku na brněnských veletrzích. Letos jsme se jej zúčastnili i my s naším novým projektem v rámci České národní expozice.

PARIS AIR SHOW 2023

PARIS AIR SHOW 2023

Letos v červnu proběhl nejdůležitější event v oblasti leteckého průmyslu. Je to měsíc, který patřil největší letecké akci na světě – Paris Air Show. MGM Compro bylo u toho a níže vám přináší report.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt