UKRI SPOUŠTÍ FUTURE FLIGHT CHALLENGE

Další den, další výjimečná soutěž. Britská Společnost pro vědu a výzkum (UKRI) vyhlašuje Future Flight Challenge s cílem podpořit vývoj nových technologií v leteckém sektoru.

Je skvělé vidět, že i v náročných dobách, jako jsou nyní, je výzkum a vývoj nových technologií stále silně podporován. Důvodem našeho nadšení je Fáze 2 soutěže Future Flight Challenge britské společnosti UKRI, která má za cíl měnit způsob, jakým lidé, zboží a služby létají, a také potvrdit postavení Spojeného království jako světového lídra v leteckých produktech. Tato akce je financována 125 miliony liber od vlády Spojeného království prostřednictvím fondu Industrial Strategy Challenge Fund a očekává se dalších 175 milionů z komerčního sektoru. Tím je tato událost jednou z nejlépe financovaných, jaké jsme v poslední době měli možnost vidět.

Spojené království je v popředí letectví již více než 100 let a stále je v tomto odvětví očividným lídrem. Jako MGM COMPRO můžeme tuto skutečnost pouze potvrdit – měli jsme tu čest být aktivní na prosperujícím britském trhu po mnoho let. Nedávno jsme navštívili několik leteckých expozic a další zajímavé akce, jako bylo Advanced Engineering nebo výstava Vertical Flight Expo. Ty byly zásadními příležitostmi ke zlepšení naší obchodní a technologické orientace v britském prostředí. Ty byly zásadními příležitostmi ke zlepšení naší obchodní a technologické orientace v britském prostředí. Jsme přesvědčeni, že jsme našli pozici na prosperujícím britském trhu a jsme připraveni spolupracovat na významných technologických výzvách, jako je právě Future Flight Challenge.

ukri's future flight challenge MGM COMPRO
VTOL Seraph společnosti Vertical Aerospace na výstavě začátkem letošního roku. Vzdělávání veřejnosti je jeden z motivů, o který se UKRI ve své Future Flight Challenge zajímá. Foto: Vertical Aerospace

PRAVIDLA FUTURE FLIGHT CHALLENGE

V září 2019 zahájila Future Flight Challenge svou první fázi, která vyzvala širokou škálu účastníků, aby předložili své nápady. V listopadu ředitel Future Flight Challenge Gary Cutts řekl eVTOL.com, že UKRI zaznamenalo silnou reakci na iniciativu, která je podporována 125 miliony liber od britské vlády. 11. května 2020 byla zahájena druhá fáze, která slibuje dalších 30 milionů liber na projekty s integrovanými systémy letectví a technologiemi vozidel, které umožňují vytvořit nové kategorie elektrických nebo autonomních letadel.

Soutěž má dvě odvětví: „zrychlený úsek“, který podporuje menší podniky a organizace mimo odvětví letectví, a „velký soubor konsorcií“ pro specializované společnosti, jejichž cílem je „uskutečnit významné a ambiciózní projekty, které se snaží o integraci nových technologií a systémů.“ Pro obě oblasti mohou projekty trvat 6 až 18 měsíců, přičemž všechny projekty musí být ukončeny do 30. března 2022. Vedoucí organizace musí být podnikem registrovaným ve Velké Británii a musí ve Spojeném Království také vykonávat svou projektovou činnost.

UKRI hledá jak „vývojové“ projekty vedoucí ke konkrétnímu použití, tak „podporující“ projekty, které rozšíří národní schopnosti v oblastech jako jsou testovací zařízení, datová infrastruktura a simulace leteckých systémů. Cílem agentury je podle jejího prohlášení financovat „portfolio projektů napříč různými technologiemi, trhy a výzkumnými oblastmi.“

O UKRI

Společnost pro vědu a výzkum (UKRI) je britská vládní organizace, která ve spolupráci s univerzitami, výzkumnými organizacemi, podniky, charitativními organizacemi a vládou vytváří nejlepší možné prostředí pro prosperující výzkum a inovace. UKRI, působící v celém Spojeném království s kombinovaným rozpočtem více než 7 miliard GBP, sdružuje sedm výzkumných rad, Innovate UK a Research England. Jejich cílem je zajistit, aby nadále ve Velké Británii prosperoval výzkum a inovace.

MGM COMPRO JE PŘIPRAVENO ZÚROČIT SVÉ ZKUŠENOSTI

Jak již bylo řečeno, MGM COMPRO je nadšené, že je možné vidět jakoukoli příležitost pro rozvoj leteckého trhu. Náš tým je připraven poskytnout naše komplexní technologická řešení, jako jsou pohonné systémy, i těm nejambicióznějším projektům. Máme bohatou historii spolupráce s několika vývojovými týmy, které se účastní významných soutěží, jako je například tým TeTra Aviation oceněný v březnu na GoFly Challenge.

S napětím budeme sledovat, co tato výzva přinese celému leteckému sektoru. Posledních několik let prokázalo, že současné hranice je možné nadále posouvat a těšíme se, že toho budeme součástí.

Doporučené články

Veletrh MSPO 2022

Veletrh MSPO 2022

MGM COMPRO využilo příležitosti jedné z největších akcí obranného průmyslu – MSPO 2022 k navázání mnoha zajímavých kontaktů z různých oblastí obranného průmyslu.

DALŠÍ VÝVOJ ELEKTRICKÝCH UŽITKOVÝCH VOZIDEL ZEBRA

DALŠÍ VÝVOJ ELEKTRICKÝCH UŽITKOVÝCH VOZIDEL ZEBRA

Naši inženýři znovu posunuli vývoj prvního českého užitkového elektromobilu s názvem elZebra o krok dál. Tento český projekt pomáhá městům po celé ČR i mimo ní.

PROJEKT AIR ONE e-VTOL VE SPOLUPRÁCI S MGM COMPRO

PROJEKT AIR ONE e-VTOL VE SPOLUPRÁCI S MGM COMPRO

Žijeme v moderní době, kdy společnosti stále více hovoří o elektrických letadlech pro komerční využití. Představte si, že letíte na dovolenou nebo obchodní schůzku v elektrickém letadle zaparkovaném před vaším domem. Přesně o to usiluje společnost Airev Aero s dodavatelskou pomocí společnosti MGM COMPRO.

Zůstaňte v obraze: Přihlaste se k odběru novinek MGM COMPRO

Poslední dobou se toho děje na poli speciální elektroniky a elektromobility poměrně hodně, proto bychom vás rádi informovali o tom nejdůležitějším.
Naším cílem je infomovat vás o mezinárodních akcích, průmyslových aplikacích a výzkumných programech.

Partneři

Airbus
Nasa
Galactic
Siemens
Bell
Kontakt